Google Analytics Spam Engelleme

Google Analytics Spam Engelleme

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 haftadır blogumda spam kullanıcı mevcut durumdaydı. Buna çözüm arıyordum fakat hiç bulamadım. Çaresiz kaldım diyebilirim. Aynı sorunu Zafer Yılmazkara hocamın da yaşadığını öğrendim. Facebook yorumlarında Melih Güney hocam sağ olsun bu durumu nasıl düzeltebileceğimiz hakkında ufak bir bilgi verdi. Bu sıkıntı sizde de mevcut ise gelin çözelim.


Google Analytics‘e girdikten sonra, yöneticiler kısmından görünüm filtresine tıklıyoruz. Filtre ekle kısmına geldiktenspam-engelleme sonra filtre adını giriyoruz. Sonra Filtre Türünden özel kısmına tıklayıp filtre alanını seçiyoruz. Son olarak filtre modeline gelen spam linkleri yazdıktan sonra kaydediyoruz. Hepsi bu kadar. Filtre ekleyince hemen filtreye giremeyebilir. Biraz zaman alacaktır. Filtre geçmişe etki etmez. Bundan sonraki spamlarda işe yarayacaktır.

Spam Linkler:

 • motherboard.vice.com
 • motherboard.vice.com/read…spamming-google-analytics
 • lifehacĸer.com
 • www.reddit.com

Yalçın Güler

1996 yılında hayata Hello World demiş. Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu. 6 yıldır blog yazar. Bootstrap, Html/Css, az çok php bilen bir insan.

13 thoughts to “Google Analytics Spam Engelleme”

   1. Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Bence gayet açıklayıcı bir yazı oldu. Öyle aşırı fazla bir detay olmadığı için görsellere gerek duymadım açıkçası.

 1. Gayet başarılı bir yazı olmuş Yalçın. Blog kaliteni ve haberler, sosyal medya ve kişisel yazıların oldukça güzel gidiyor. Sen bu işi biliyorsun 😀

 2. Bu sorunu yaşayan biri olarak sana çok teşekkür ederim. Bana gerçekten çok yardımcı oldun. İyi bir yazı, kılavuz niteliğinde 🙂 Sevgiler 🙂

  1. Son zamanlarda spam haline geldi reddit. Çoğunluk blog yazarları ve site sahipleri bu durumdan şikayetçi. Bir zararı olacağını sanmıyorum, filtreleme işi size bağlı bir şey. Size de spam kullanıcı geliyor ise mutlaka yapmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir