Buzdolabınızın Fişini Hangi Durumlarda Çekmelisiniz

Bazı durumlarda buzdolabının fişinin çıkarılması gerekmektedir. Kaynarca Arçelik servisi çalışanlarından aldığımız bilgileri size aktarmaya çalıştık. Örneğin; buzdolabınızı temizlerken veya buzunu çözerken buzdolabınızın fişini çekmelisiniz. Buzdolabının kompresöründe oluşan arızalar, bir buzdolabında oluşabilecek en önemli arızalardan biridir. Ancak kompresörün çalışmaması her zaman kompresörün arızalı olduğu anlamına gelmemektedir. Aniden oluşan elektrik kesilmelerinde ya da fiş çıkarılıp takıldığında buzdolabının gaz basıncı dengelenmez. Dengelenmediğinde de kompresörün koruyucu termiği atar. Yaklaşık olarak beş altı dakika sonra cihaz çalışacaktır. Buz çözme devresinde ise buzdolabı, cihazın kompresörü yine çalışmayabilir. Buz çözme olayı otomatik olarak gerçekleşen cihazlarda normaldir. Bu gibi durumlarda buzdolabının fişinin takılması gerekmektedir. Çünkü fiş takılı değilse kompresör çalışmamaktadır. Bu nedenle buzdolabının fişinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Buzdolabının fişi yeni takıldıysa veya yiyecek yeni koyulduysa kompresör yine çalışmayabilir. Bu durum normaldir. Dolabın fişi yeni takıldığı için soğuması saatler alabilir. Cihazı temizlemeye başlamadan önce cihazı her zaman kapalı konuma getiriniz ve güç kablosunu prizden çıkartınız. Cihazın güç kablosunu çıkartırken daima prizden tutarak çıkartınız, kablodan tutarak asla çıkartmayınız. Buzdolabınız çalışmıyorsa elektriğe bağlı olan fiş doğru takılmamış olabilir ya da prizde elektrik enerjisi olmayabilir. Fişi ve elektrik akımını sağlayan sigorta gurubunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Buzdolabına gelen elektrik akımının aniden kesilmesi ya da yüksek akım ile gelmesi çalışmayı keser. Fişin aniden çıkarılıp takılması sorun yaratabilir. Dolap içinde sirküle olan soğutucu gazın basınç dengesizliği nedeni ile kompresör koruyucu termik atar ortalama 5 -7 dakika içinde motor devreye girer ve çalışır eğer bu zaman sonunda çalışma gerçekleşmez ise Göztepe Arçelik Servisi teknisyeninden destek alınmalı ve kontrol edilmelidir.

Eğer buzdolabınızın fişini taktığınızda sigortalarınızın atmasına neden oluyorsa, hemen fişi çekmelisiniz. Buzdolabının elektrik kablosunda veya elektrik aksamında kısa devre olabilir. Ayrıca buzdolabınız uzunca bir süre kullanılmayacaksa, ilk önce içindeki ya da üzerindeki açma kapama butonundan cihazı kapatınız. Daha sonra elektrik bağlantısını kesiniz, içerisindeki tüm yiyecekleri ve içecekleri çıkarınız, temizleyiniz, alt ve üst kapısını aralık bırakınız. Uzunca bir aradan sonra tekrar çalıştırılacağı zaman, elektrik kablosunu takınız ve cihazı açınız. Yaklaşık 1 saat kadar boş olarak çalıştırdıktan sonra besinlerinizi yerleştirebilirsiniz. Buzdolabının içinde karlanma olduğu zaman hemen eritme işlemi uygulanmalıdır. Aksi durumda soğutma verimi düşer ve enerji tüketimi artar. Eritme için termostat düğmesini “0” durumuna getirmek veya buzdolabı fişini prizden çekmek yeterlidir. Buzdolabınız eğer sigorta attırmaya devam ederse, Bostancı Arçelik Servisi ve çalışanları size yardımcı olacaktır.

Ofisiniz İşinizin Evidir Ona Temizlik Yolda ile Bakın

Temizlikyolda.com adresi ile artık her türlü temizlik ihtiyacınız online olarak çözülüyor. Ofis temizliği firmaları ile en kısa sürede iletişim kurmanızı ve en kaliteli hizmeti almanızı sağlayan bu eşsiz oluşum bulunduğunuz şehirdeki en güvenilir ve özverili temizlik firmalarını kendi kalite ve güvencesini de ekleyerek hizmetinize sunmaktadır. 30 saniye gibi çok kısa bir süre içerisinde ve bulunduğunuz her yerden ofisiniz ile ilgili bütün temizlik sorunlarınızı çözebilirsiniz.

2014’de hizmetlerine başlayan ve online hizmet vererek temizlik işlerinizi en basit ve güvenilir haline getiren Temizlik Yolda başlattığı bu hizmet ile on binlerce şirket ve firmaların ofis temizliği işini üstlenmiş durumdadır. Webrazzi Ödülleri’nde 2015 yılının “Yılın Yeni Web Girişimi” ödülünü birincilikle kazanan bu eşsiz uygulamanın güvenilirliğinden ve kalitesinden bir an bile şüphe duymanıza gerek yoktur.

Ofis Temizliğiniz Temizlik Yolda İle Anında Hallolsun

Son yıllarda kalitesi ve güvenilirliği ile daha önce sunulan pek çok temizlik platformundan bambaşka hizmetler sunan bu sitede ofis temizliği fiyatları da size özel olarak değişiyor. Temizlenmesini istediğiniz alanın metrekaresine ve ayrıntılarına bağlı olarak değişim gösteren bu skalayı belirlemek için dilediğiniz temizlik firmasını ve temizlik görevlisini seçebilirsiniz. Daha kapsamlı sonuçlar için, firmaların fiyat tekliflerini merak edenler ise müşteri hizmetlerini arayarak ofis keşfi yapılması için bir randevu oluşturabilirler.

Size en uygun olanı ofis temizliği şirketleri arasından dakikalar ve hatta saniyeler içerisinde bulabilirsiniz. Bu siteye tıkladığınızda temizlik işinizin hangi gün ve saatte olmasını istiyorsanız o zamana rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Site üzerinden online olarak verdiğiniz hizmet siparişinizi günlük, haftalık ve aylık paketler halinde de tercih edebiliyorsunuz.

Ödemelerin tamamen güvenli olduğu bu adreste kredi kartı, BKM Express ya da kapıda ödeme seçenekleri ile dilediğiniz şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Google Play ve App Store uygulamasını saniyeler içerisinde telefonunuza indirerek online işlemlerinizi çok daha kısa sürelerde gerçekleştirebilirsiniz. Ofis temizlik hizmetleri site ile anlaşmalı olan mağaza temizlik şirketlerinin kalite güvencesi ile birlikte size özel seçeneklerle sunulurken, sizlere de bu kolaylığı yaşamanın keyfi kalıyor.

Temizlik Yolda kampanyalarından haberdar olmak için sosyal medya sayfalarını takibe alın:

Facebook: https://www.facebook.com/temizlikyolda
Instagram: https://www.instagram.com/temizlikyolda
YouTube: https://www.youtube.com/user/Temizlikyolda

Sebi Simyacı’ya Isıf’16’dan Bronz Madalya!

Sebi Pharma Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Mucit Şebnem Özen, Türk Patent Enstitüsü’nün düzenlediği ilk ve tek uluslararası buluş fuarı olma özelliği taşıyan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na onur konuğu olarak davet edildi ve bronz madalya ile ödüllendirildi.

Türk Mucit Şebnem Özen girişimci ve mucit kimliğini bir araya getirerek kurduğu Sebi Simyacı markasıyla Garanti Bankası’nın düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nda “Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcileri” kategorisinde ödül aldı. Girişim, sahip olduğu ödüllü, dünya patentli buluşla hem bilimsel çevrelerin hem de fikri mülkiyet alanında dünya çapında kuruluşların dikkatini çekmeye devam etti. Türk Mucit Şebnem Özen dünya çapında birçok mucitin katıldığı İstanbul İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na Türk Patent Enstitüsü tarafından “Onur Konuğu” olarak davet edildi.

Sadece Sebi Simyacı Ürünlerinde Yer Alan Buluş!

Sebi Pharma (Sebi Simyacı) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Mucit Şebnem Özen’in ödüllü, dünya patentli buluşu “Hücre Yenileyici Bileşen” tüm Sebi Simyacı ürünlerinde yer almaktadır. Buluş sadece Sebi Simyacı ürünlerinde bulunmakta ve tüm Sebi Simyacı ürünlerinin başarısının temelini oluşturmaktadır.

Özgün ve dünya patentli içeriğe sahip Sebi Simyacı için fikri mülkiyet son derece önemlidir. Benzersiz formüllerle kurulu ürünler bulunduran firma başarısını ve özgünlüğünü dünya patenti ile korumaktadır.

Ödüllü Dünya Patentli Formül Bronz Madalya ile Taçlandı!

Dünya çapında birçok buluşçunun ve buluşun katıldığı etkinlikte Türk Mucit Şebnem Özen bronz madalya ile ödüllendirildi. Sebi Pharma Sebi Simyacı Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Mucit Şebnem Özen’in buluşu büyük ilgi uyandırdı.

Sebi Simyacı’nın özgün, dünya patentli formüle sahip olması son kullanıcılara için de avantaj sağlamaktadır. Birçok birey vaadini tutan, gerçekten farklı ürünler istemektedir. Sebi Simyacı dünya çapında patentli ve ödüllü içeriği ile bu beklentiyi karşılamaktadır.

Sebi Simyacı markası kuruluş aşamasında kurucusunun mucit ve girişimci kimliği sayesinde kısa sürede büyük başarılar elde etmiştir. Sebi Simyacı kurulduğu temele uygun olarak hem girişimcilik hem de buluş ve inovasyonla ilgili saygın etkinliklerde yer almakta ve ödüllerine yenilerini eklemektedir. Sebi simyacı ürünlerinin etkili olduğu alanlar;

Koltuk Altı Kararması
Sivilce lekelerine çözüm
Güneş Lekeleri Nasıl Geçer