Ne Yapıyorum Bu Aralar - 2

Ne Yapıyorum Bu Aralar – 2

Merhabalar arkadaşlar uzun bir süredir blogda yoktum. Sadece gelen yorumları onaylayıp cevap veriyordum diyebilirim. Aslında yazacak bir çok kişisel yazılar var ama neden bilmiyorum bilgisayar başına geçtiğim zaman blog yazma hevesim birden kırılıyor. Vaktimi genellikle blog sözlük‘de geçiriyorum.

4 hafta önce Antalya’ya Akdeniz Bilişim Zirvesine gitmiştim. Fakat onun yazısını yazamadım kusuruma bakmayın. Sonra tekrar Aksaray’a döndüm ve 2 gün kaldıktan sonra Ankara’ya gittim. Aslında planım da Ankara yoktu ama hem GDG Devfest Ankara’ya katılmış hemde amcamı, kuzenlerimi, yeğenlerimi görmek için bir fırsat olmuş oldu.

Aksaray’a döndüğümde ilk işim askerlikle ilgilenmek oldu. Yani tecil ettirmeyip direk askere gidecektim. Fakat şeker (diyabet) hastası olduğum için sevk işlemleri 2 gün falan sürdü. Tahliller, kan almalar, sonuçlar vs derken 1 hafta hastane, ev arası git gel yaptım. Göz doktoru ve endokrinoloji doktoru askere gidemezsin dedi. Sonrasında sonuçları sağlık kuruluna verdim ve 1 haftada heyetin çıkmasını bekledim. Cuma günü ön rapor hazır olacaktı fakat bazı bilgilerim eksik girildiği için hastane bilgi işlemi o bilgilerimi düzeltmemiş ondan dolayı ön rapor bir sonra ki haftaya kalmış oldu. Heyet kurulu da askere gidemeyeceğimi söyledi.

Aslında ben askere gitmeyi canı gönülden istiyordum fakat sağlık durumum el vermediği için askerlikten muaf olmuş oldum. Sağlık olsun diyelim, hakkımda hayırlısı buymuş.

Şuan önümde hiç bir engel kalmadığı için iş arayışına girdim. Aklımda bir takım yerler var ama tam emin değilim. Büyük ihtimalle işkur’a başvuru yapacağım, belki oradan benim mesleğime uygun bir iş çıkabilir diye düşünüyorum.

Yalçın Güler

1996 yılında hayata Hello World demiş. Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu. 6 yıldır blog yazar. Bootstrap, Html/Css, az çok php bilen bir insan.

8 thoughts to “Ne Yapıyorum Bu Aralar – 2”

  1. Hayırlı olan buymuş diye düşünüyorum 🙂 Sözlüğe ben de girdim dün, çok özlemişim 🙁 çok güzel, tam istediğin gibi bir iş bulursun umarım 🙂

    1. Yani hocam sağlık olmadı mı iş olmuyor, mutlu olunamıyor, nede kişisel ihtiyacını karşılayamıyorsun. İlla ki birilerinden yardım almak gerekiyor ki o da bir yere kadar. Allahım kimseyi sağlığından etmesin, yatağa mahkum yardıma muhtaç bırakmasın.

      İnşallah hakkımda hayırlısı. Emeğimle çalışacağım bir iş, sevebileceğim eş bulabilirim 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir