Dünyaca ünlü kullanılan popüler fotoğraf paylaşım platformu olan İnstagram, yeni duyurmuş olduğu Hikayeler özelliği ile Snapchat’e rakip çıktı. Kullanıcıların fotoğraf veya videolar çekerek kendi takipçilerine bunları 24 saat süre zarfında paylaşabildiği, diğer bir değişle kullanıcılar hikayelerini oluşturabildiği Snapchat’e karşı, Hikayeler özelliğini duyurdu.

Bazı kullanıcıların gün içerisinde aşırı paylaşım yapma endişesi taşıdıklarını söyleyen İnstagram yetkilileri, bunun önüne geçmek için Hikayeler özelliğini geliştirdiklerini belirtiyor. Oluşturmuş olduğunuz hikayeleri özel olarak belirli kişilerle paylaşmanıza da imkan veren İnstagram, Hikayeler’e bakan kişiyi özel kılıyor.

Yeni bir hikaye oluşturduğunda, içerik kaynağının üstünde yer alan profil fotoğraflarının etrafında renkli bir halka ile ilk başta yer alıyor. Snapchat gibi oluşturulan içeriklere yazı, çizim gibi imkan tanıyan İnstagram, Snapchat’i zor durumda bırakacağı düşünülüyor.

6 Replies to “Snapchat mi İnstagram mı ?

  1. İnstagram stories gerçekten dişli bir rakip. Neden biliyor musun çünkü zaten insanların takipçileri vardı ve hazır bir sekilde hikayelerini paylaşıyorlar. Eğer başka bir uygulama olarak karşımıza çıksaydı başarısız olurdu 🙂

  2. İlk görüşte bakıyorsun, koskoca Facebook Ar-Ge’sinin Instagram için düşündüğü şey bu mu diye soruyorsun 🙂 Instagram Stories popüler olana kadar Snapchat kullanmaya devam. Bir de ekran görüntüsü alınca karşıya uyarı gidiyor mu? Aydınlatın beni. 🙂

  3. tabiikide snapchat instagramın yaptığı ayıp bir şey ilk başta snapchati almaya çalıştı snapchati alamayıncada hemen clonladı ayıp vallahi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir