Aksaray İli’nin Yeni Logosu

Marka şehir olma yolunda yeni döneme hızla giren Aksaray Belediyesi, bu kapsamda yeni yapılan Selçuklu Sultanı 2. Kılıçarslan mühürlü logosunu tanıttı.Marka şehir olma yolunda yeni döneme hızla giren Aksaray Belediyesi, bu kapsamda yeni yapılan Selçuklu Sultanı 2. Kılıçarslan mühürlü logosunu tanıttı.

Selçuklu Sultanı 2. Kılıçarslan’ın mühründen oluşan ve 8 köşeli Selçuklu Yıldızı ile çerçevelendirilen yeni logo yapılan tanıtım toplantısı ile protokolün beğenisine sunulurken, Belediye Başkanı Yazgı, amaçlarının yeni bir başlangıca yeni bir logoyla başlayarak marka şehirler arasına girmek olduğunu söyledi. Altuntaş Otel’de yapılan tanıtım toplantısına Ak Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, daire müdürleri, sivil toplum örgütü başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Logo tanıtım sine vizyonu ile başlayan toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, amaçlarının Aksaray’ı marka şehir olma özelliğine kavuşturmak olduğunu belirterek, “Bizim için bir gurur meselesi. Çünkü yeni bir başlangıcı inşallah yeni logomuz ile hayata geçireceğiz. Hedefimiz şuydu: Aksaray’ımızı marka bir şehir yapmak. Marka şehirlerin en önemli amaçlarından biri de kendi bölgesine, kendi yöresine özgü bir değeri ortaya çıkartmaktır. Biz de bu maksat ile Aksaray’ımızı canlandıran ve inşa eden 2. Kılıçarslan’ın mührü olan tek başlı çift gövdeli aslanı logomuz olarak seçtik ve bununla birlikte Aksaray’ımızın inşallah bundan sonraki yeni yüzünü, yeni simgesini bununla hayata geçireceğiz ve canlandıracağız. Logomuzun içerisinde bulunan bir sürü manalar ve anlamlar var. 

Her seferinde bakıldığında yeni manaların da çıkacağına ben inanıyorum. En önemli şeylerden birisi 2. Kılıçarslan’ı sembolize eden iki aslanın olması, ortasında kılıcın sembolize edilmesi. 2. Kılıçarslan’ın mührü oradan geliyor. Bununla birlikte ortasında bulunan yine hayat ağacı ki, hayat ağacının anlamı şudur; Hayatı ve ölümü, sürekli bir döngüyü tarif eder. İnsanların doğup, büyüyüp ve daha sonra ölmesi ve ardından da ruhunun göğe yükselmesi anlamına gelir. Bu hayat ağacı korunması gereken bir ağaçtır. Bizim logomuzda da aslan figürü bu ağacı korumakla görevlendirilmiş görünmektedir. Ayrıca tarihimizi de yansıttığından dolayı marka şehir imzamızı logomuz ile başlatmış bulunmaktayız” dedi.

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir