2 yıldır yönetim bilişim sistemleri ilgimi çekiyor. YBS’ye karşı bir aşkım var. Çevremde tanıdığım bir çok insan YBS okumakta galiba bunun da etkisi var diye düşünüyorum.  yönetim bilişim sistemlerini katıldığım bir konferansta öğrenmiştim.
Hemen ardından YBS ile ilgili araştırma yapmaya başladım. Bir bilgisayar programcısı gözünden bakacak olursak eğer yönetim bilişim sistemleri, hem yazılım (kodlama) hemde işletme açısından geleceği olan bir meslek. Çünkü 2 konuyu bir arada görüyorsunuz ve çok avantajlı oluyorsunuz. Eğer kendinizi geliştirebilirseniz üstüne koyabilirseniz bu sizin için bir ekstra olacaktır.

Demem o ki yönetim bilişim sistemleri okurken yazılımcı da olunabilinir, işletmeci de, pazarlamacı da. Yönetim bilişim sistemleri ülkemizde çok gelişmemiş olmasına rağmen revaçta olan bir bölüm ve büyük şirketler de yavaş yavaş yönetim bilişim sistemleri mezunlarına ihtiyaç duyuyor.

Artık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği vb yerine Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü istek görmeli ki önü biraz daha açılsın, gelecek nesillere bir fayda sağlasın.

Daha Fazlasını Okumak İçin Orjinal Kaynak