MAC İle Dosya Taşımanın En Kolay Yolu

Mac OS X işletim sistemi her yeni sürümde büyük güncellemelerin yanı sıra ufak yenilikleri de beraberinde getiriyor. Bunların birçoğu dikkatli ve tecrübeli kullanıcıların gözünden kaçmazken, bazıları da çoğunluk tarafından fark edilmeyebiliyor.
 
Bu özelliklerden biri de, Mac OS X’in son iki ana sürümüyle kullanıma giren, pencere başlık çubuğu üzerinden bir dosyanın kolayca yeniden konumlandırılabilmesi. Bir başka değişle, herhangi bir dosya üzerinde çalışırken, uygulamadan çıkmadan bu dosyanın bulunduğu konumdan bir başka konuma taşınabilmesi.

 Örneğin, “belgeler” klasörünün içinden bir görsel dosyasını “önizleme” uygulamasında açtınız. Üzerinde istediğiniz değişiklikleri tamamladıktan sonra bu dosyayı USB flash belleğe taşımak istiyorsunuz. Normalde bu işlem için, “belgeler” klasörüne ulaşıp, oradaki dosyayı kopyala-yapıştır ya da sürükle-bırak yöntemiyle USB flash belleğe taşımanız gerekiyor. Bu özellik sayesinde ise taşıma işlemininde yukarıdaki süreçlere gerek kalmıyor. Dosyanızı uygulamanın içinden istediğiniz bir alanda yeniden konumlandırabirsiniz. 
 
Kaynak: ShiftDelete
Yalçın Güler
Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek, Huawei Aksesuar ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktayım.
Yorum Yapmayı İhmal Etme