Bir cumartesi günü evde otururken canım köfte ekmek çekti. Bende dayanamayıp ekmek arası köfte yaptım baya da güzel olmuştu. Sonrasında bilgisayar başına oturdum blogları okurken evde tek olduğum aklıma geldi ve yüzüme maske yaptım. Kurumasını beklerken blogları okumaya devam ediyordum. 

Sonrasın da yüzümü yıkamak için banyoya girdim ve saçımı falan yıkadıktan sonra 4 yıl önce olduğu gibi fenalaştım, başım dönmeye başladı ve gözümün önünden bir film şeridi geçti. O an 4 yıl önce yaşadığım kötü gün aklıma geldi. Bir hışımla dışarı çıktım ve ne yapacağımı bilemedim. Apar topar kapıyı kitledik den sonra aşağı dedem gile indim. Onlarda tansiyon aleti olduğu için aklıma direk orası geldi. Babam ve ağabeyim işte, annem de misafirliğe gittiği için onları arayıp telaşlandırmak istemedim açıkçası. Dedem gile iner inmez kapının önüne yattım ve teyzem tansiyonumu ölçtüğün de yanlış hatırlamıyorsam 156/90 demişti. Kalkıp odaya geçtim bir de orada tansiyonumu ölçtüm ve 148/85 idi fakat kalp atışım 131’di. Bu da beni korkuttu doğrusu.. Biraz evin içinde dolanıp, yarım saat kadar falan yattım. Sonrasın da tekrar ölçtüm ve 121/70 idi .

Eve çıktığımda baş ağrısı vardı, geçer diye yattım ama nafile. Bir türlü geçmedi o ağrı. Gece babam işten geldiğinde beni hastaneye götürmesini söyledim. Şansıma acil’de pek hasta yoktu. Doktor bir baktı, tansiyonumu falan ölçtü yine 120/80 civarında bir şey çıktı. Baş ağrısı içinde iğne yaptı. Biraz daha sakinleştim. Fakat doktor tuzu kesmemi söyledi. Tansiyonum fazla çıkmış olsaydı dil altı hapı verecekti.

Bakalım tedbir amaçlı salı günü dahiliye’ye gideceğim inşallah kötü bir durum çıkmaz. Dualarınızı eksik etmezseniz sevinirim.