Yeni Dönemde Ben

Evet 3 ay tatilden sonra yeni 2013 – 2014 Eğitim ve Öğretim yılı tüm herkese hayırlı olsun inşallah. Tabii MEB sağ olsun geçme notunu 50 devamsızlığı 10 gün yaptı yaa neyse. Okul açıldı ilk gün ne yaptım. Sabah yine her sene olduğu gibi +2000 kişi sıraya geçtik müdür konuştu, müdür yardımcısı konuştu, bir tane kız çıktı bir şiir okudu alkış falan. Sonra bölüme gittik işletme (staj) dosyalarını almak için. Daha hazır değilmiş şimdi gidin dediler çarşamba günü gelin dediler. Salı günü de evde boş boş geçirdim. Çarşamba günü gittik dosyaları aldık öğlene kadar bekledik hocalarla birlikte işletme (staj) yapacağımız yere gittik.İmza adres falan derken bir kaç işlemden sonra hoca sağ olsun beni bıraktı gitti. Perşembe günü ise ilk ders Türk Edebiyatıydı. Teneffüs oldu hoca durun dedi. 2 arkadaşı çağırdı bende salak gibi durmadan ısrar ettim hocam beni al beni al diye. Dilimi eşşek arası soksaydı da demez olaydım. Aşağı kata bir indik kitaplar düzenlenecek sayım yapılacak ve o kitaplar tek tek poşetlenecek. Neyse kitapları düzenledik sayımı yaptık. Geldik en zor bölüme kitaplar tek tek poşetlenecek bide 9.un cu sınıf 10.cu sınıf 11.ci sınıf ve 12.ci sınıfların kitapları tek tek ayrılacaktı. Neyse ayırdık hoca dedi ki 9.cu sınıfı boş verin direk 10.cu sınıfın kitaplarından başlayın dedi. Neyse biz başladık 4 kişi, biz kitapları topluyoruz diğer 2 arkadaş da poşetliyor.

Baya bir kitap poşetlemiştik. Dedim hocam ben yoruldum. Tamam 5 – 10 dakika dinlenin sonra devam edersiniz dedi. Neyse o sırada hocamız sağ olsun çay söyledi bize ama hiç beklemiyordum. Neyse içtik çaylarımızı kitap poşetlemeye devam ettik. Arada bir diğer hocalar gelip kendi dersine ait olan kitaplarını alıyordu. Arada başımızda duran hocalar espiri falan yapıyorlardı bizde gülüyorduk. Bir hoca geldi istediği kitapları verdim. Başımızda duran hocaya gitti sordu hocam ücretimiz nedir aceba dedi. Diğer hocamız da valla 30 TL dedi. Benimde cebimde 30 TL var zaten dedi. Bizim hoca o zaman sen bize çay söyle dedi diğer hoca da hemen hocam hemen söylüyorum dedi ve gitti orada bir kahkaha attık. Neyse çaylar gelene kadar biz baya bir kitap poşetlemiştik. Çaylar geldi onuda bir güzel içtik sağ olsun hocalar. Biz kitapları poşetlemeye devam ediyoduk tamam dedi onları da koyun bırakın öğleden sonra yaparsınız dedi.

Numaralarınızı söyleyin yok yazılmayın dedi hoca neyse söyledik. Dedim ki ben hocam biz öğleden sonra gelemeyiz bizim işletme (staj) yerlerine gitmemiz gerekiyor imza falan lazım dedik arkadaşla çıktık. Diğer arkadaşların yanına gittik oradan da playstation oynamaya gittik. Ben sandım ki bunlar pes oynayacak ben bilmem dedim. Yok Blur oynayacağız dediler hemen oturdum tabii. Genellikle ya birinci yada ikinci oluyordum ama 2 kere sonuncu oldum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir