Posts tagged Blog

Yalçın Güler Blog 11 Yaşında

Ve zaman usulca fısıldadı, şaka gibi ama blogum 11 yaşında. Yahu, diyorum 11 yıl nasıl geçti. 11 yılda ben neler yaşadım da bu blog ayakta durdu. Bir çok kes sorun yaşasam da hatta tanıdığım kişiler tarafından hacklensem’de yılmadım ve ölene kadar da bu siteyi olabildiğince güncel ve ayakta tutmak için çabalayacağım. Helal olsun bana. Duygulandım yine.

Ne Yapıyorum Bu Aralar – 13

Yaklaşık 15 aydır bu serinin devamını getirmediğimi fark ettim. O kadar zaman içerisinde neler oldu neler bitti bir çoğu aklımdan silindi. Halbuki sürekli bilgisayar başında oturup saatlerimi harcıyordum. Neden kısa kısa notlar alıp yazıyı tamamlamak yerine bir anda 15 aylık şeyleri harman yapıp yazıyorum inanın bende bilmiyorum. Bazen diyorum kendi kendime, ulan Yalçın bu seriyi yapmak yerine her alt başlığa özel yazı yazsan daha çok içeriğin olacaktı. Daha çok ilgi çekecekti belki. Evet evet duyuyorum bunu okurken sende aynı yorumu yaptın değil mi ! Cevabı belli bence, erindim. Aman, kim… Read More

Bir Hosting Problemi

Merhaba merhaba 2021’in ilk yazısına hoş geldiniz. Evet burayı uzun bir süre aktif tutamadım. Uzun zamandır evde olduğum için hiç içerik çıkartamadım. Genelde oyun ve yayın yaptığım için burayı unuttum diyebilirim. Neyse konuya gelecek olursak eğer, uzun yıllardır kaliteli güvenilir bir hosting firması ile çalışıyordum. Yanlış bilmiyorsam eğer bu firmanın hem Türkiye’de hem de başka bir kaç ülke de aktif ofisleri bulunuyor. Bir diğer tabirle global çalışmaktadırlar. Destek ekibinden tutun sitede ki tüm detaylara kadar yardımcı olan işin hakkını veren bir hosting firmasıdır. Sitemde bir çok kez sorun yaşadım. Yedekleme… Read More

Yalçın Güler Blog 10 Yaşında

Hadi canım sende, yok artık. Ciddi misin sen ? O kadar olmamıştır ya, 10 yıl ne çabuk geçti öyle. İnanması güç ama ben bu blogun temelini 10 yıl önce atmışım. Dün gibi dün. 10 yıl geçti benim haberim bile olmadı. İyisi ile kötüsü ile geçen tam 10 yıl. Vallahi helal olsun bana. Duygulandım. Gidip ağlayım biraz. Ve zaman usulca fısıldadı, şaka gibi ama blogum 10 yaşında.

Blog mu Twitch mi ?

Uzun zamandır yazı yazmadığım için bloguma hiç kimse gelip gitmiyordur diye düşünüyordum. Ama yanlış düşünmüşüm. Aylardır güncel aktif bir şekilde yazı yazmasam da ortalama günlük +150 tekil kullanıcı bloguma girip göz atıyormuş. Eski yazılarım hala okunmaya devam ediyor. Bu beni oldukça çok mutlu etti. Kişisel bir blog için bana göre bu tekil kullanıcı sayısı çok fazla. Eskisi kadar olmasa da, artık bloguma yazı yazmaya başlayacağım.

Yalçın Güler Blog 9 Yaşında

Yok artık daha neler. O kadar oldu mu yaa ! Koskoca 9 yıl. Vay anasını avradını sayın seyirciler. Ne yani şimdi ben bu blogun temelini 9 yıl önce mi attım ? Daha dün gibi ya. Zaman ne çabuk geçti öyle. Haberim bile olmadı. İyisi ile kötüsü ile geçen 9 yıl. Dile kolay be. Durun duygulandım biraz ağlayıp geleyim.

YouTube Röportajları – Mevlüt Aydemir

Selamlar değerli okuyucularım. Uzun zamandır röportaj serisinin gelmediğini fark ettim ve bir değişikliliğe gittim. Bu sefer Youtube’a içerik üreten Mevlüt Aydemir ile röportaj yapma kararı aldım. Kendisi ile 4. Akdeniz Bilişim Zirvesinde tesadüfen tanışmıştık. O günden bu güne sohbetimiz sürekli devam etti. Bende kendisine bu röportaj teklifini ettim sağ olsun beni kırmadı ve uzunca bir şekilde söyleşi yaptık. Çayınızı kahvenizi almadan yazıyı okumaya başlamayın. Belki sıkılırsınız. Şimdiden keyifli okumalar.

Kötü Başlangıç ve Mutlu Son

Yıllarca sıkıntı çektim durdum. Aslında kendi kendimi de sıkıntıya sürükledim diyebilirim. 2016 Mart ayından beri aktif bir şekilde iş aramaya başladım. Bu süre de okulum hala devam etmekteydi. Zaten son sınıftım. Sadece belirli derslere gidiyordum. Vaktimin boş geçmemesi için sürekli iş başvuruları yapmaktaydım. Artık çalışmak istiyordum. Ee oku oku oku sonunda bitmişti. Rahata kavuşmuştum derken Dikey Geçiş Sınavı denen illet çıktı karşıma. Dedim tamam bir şansımı deneyeyim. Olmadı yapamadım. Sağlık olsun dedik. Ama oda olmadı. Şeker hastası olduk çıktık.

Influencer Pazarlaması için ilk Türkçe Kaynak Raflarda!

Merakla Beklenen  ‘Dijital Çağın Mesleği: Nasıl Influencer Olunur?’ Kitabı Yayınlandı! “Oyun oynayarak para kazanıyorlar,  Fashion Week’lerde podyumu en önden izliyor,  beyaz yakalıların sıkıcı toplantılarına inat dünyanın en güzel otellerinde konaklayıp hayatın tadını çıkarıyorlar. Gittikleri mekanlar, tüketim alışkanlıklarıyla trendleri takip etmek yerine çoğu zaman trendleri belirleyen kişiler oluyorlar. Peki, kim bu influencerlar? “

Hevesimiz Kursağımızda Kaldı

Evet yine ben geldim. Ne var ne yok, umarım iyisinizdir. Beni soracak olursanız bildiğiniz gibiyim. Durum da bir farklılık yok. Henüz hafızamı kaybetmedim. Neyse yine kişisel bir yazı ile yine karşınızdayım. Hayat bazen kimilerine güzel şanslar getirir, kimilerine getirmez. Ben tam ortadayım. Ne şanslı ne şanssız. Benim durumum Nasrettin Hoca misali “ya tutarsa” mantığı ile yürüyor.