Aksaray Türk Yıldızları Vefa Gösterisi

Aksaray’da Türk Yıldızları 7 savaş uçağı ile gösteri uçuşu yaptı. Konya’dan kalkan uçaklar, 5 dakikalık kısa bir sürede Aksaray’a ulaştı. Aksaray Üniversitesi Stadı’nda Aksaray’lılarla bulaşan Türk Yıldızları, unutulmaz bir gösteri sergiledi. Bizde Aksaray Beşiktaşlılar Derneği olarak orada bulunduk. Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi olan Türk Yıldızları Aksaray Semalarında yaklaşık 30 dakika gösteri yaptı. Aksaray Üniversitesi Stadı’na gelen yaklaşık 10 bin kişi Türk Yıldızları’nın gösterisini büyük bir ilgiyle izledi. Havada yaptıkları çeşitli akrobasi hareketleri sergileyen Türk Yıldızları, Aksaray semalarında unutulmaz bir gösteri sundu.

Gerçekleştirilen programa Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Üniversite Rektörü Yusuf Şahin ve 2013 yılında görev uçuşu yaparken şehit olan Hamza Gümüşsoy‘un babası ve annesi de katıldı. Türk Yıldızları, uçuşları sırasında 2013 yılında Osmaniye’de görev uçuşu sırasında şehit olan Aksaraylı Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy‘u da anarak, şehit pilotun ailesini ve Aksaray halkını selamladı ve tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Şehit Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy‘un babası, açıklamada, “Pilotlarımız yürekleri hoplattı. Çok güzel oldu. Oğlumun şehadetini hatırlattılar. Vatan sağ olsun. Uçaklarda oğlumu gördüm.” ifadesini kullandı.

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir