Kredi Kartı Tarih mi Oluyor ?

Teknolojiye sıkı sıkı bağlı olup yer yeniliği yakından takip etmek zorunda olan sektörlerden biri bankacılık sektörüdür. Çağa ayak uydurmaya çalışan sektör önce şubesiz bankacılık sonrasında mobil bankacılık, son yıllarda dijital bankacılık derken cebimize kadar girmeyi başardı.

Rekabet, pastadan pay kapmak isteyen tüm bankaları her gün yeni bir uygulama ile müşterisinin karşısına çıkmaya teşvik ediyor. Hal böyle olunca bankalar da akılları ve sınırları zorlayacak yeniliklerle müşterilerini tanıştırıyor.

Bugün gelinen noktada müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine gitmeye ihtiyaç olmadan her türlü bankacılık işlemini, buna kredi başvurusu ve kredi kullanımı da dahil olmak üzere bir tıkla oturduğunuz yerden yapabiliyorsunuz. Bankanıza ait kredi kartınız var ama fiziksel olarak kartınızı kullanmadan cep telefonunuza yapacağınız basit bir tanımlama sayesinde tüm temassız ödeme noktalarında uygulamaya giriş yapmadan cep telefonunuzu kredi kartı yerine kullanabilirsiniz.

Temassız ödeme denilen bu uygulama, temassız ödeme noktalarının artması ve kredi kartlarının cep telefonlarına daha fazla kullanıcı tarafından uygulama olarak yüklenmesi sonucunda plastik kredi kartını yerinden edeceğe kısacası tarihin tozlu sayfaları arasına gömeceğe benziyor.

Yeni bir dönem olarak kabul edilen temassız ödeme uygulaması Android 4.4 ve üzeri işletim sistemli ve NFC destekli cep telefonuna sahip kullanıcılar tarafından yüklenebilen uygulama sayesinde kredi kartınız her an yanınızda. Temassız ödeme özelliği sayesinde temassız POS özelliği olan üye işyerlerinde yapacağınız alışverişlerde kredi kartınızı cüzdanınızdan çıkarmaya gerek olmadan, cep telefonunuzla ödemenizi çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Siz de hem zamandan tasarruf etmek hem teknolojinin tadını çıkarmak istiyorsanız hemen temassız ödeme özelliği olan bir kredi kartı başvurusu yapın ve alışverişinizin keyfini doyasıya yaşayın.

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir