Ne Yapıyorum Bu Aralar – 2

Merhabalar arkadaşlar uzun bir süredir blogda yoktum. Sadece gelen yorumları onaylayıp cevap veriyordum diyebilirim. Aslında yazacak bir çok kişisel yazılar var ama neden bilmiyorum bilgisayar başına geçtiğim zaman blog yazma hevesim birden kırılıyor. Vaktimi genellikle blog sözlük‘de geçiriyorum.

4 hafta önce Antalya’ya Akdeniz Bilişim Zirvesine gitmiştim. Fakat onun yazısını yazamadım kusuruma bakmayın. Sonra tekrar Aksaray’a döndüm ve 2 gün kaldıktan sonra Ankara’ya gittim. Aslında planım da Ankara yoktu ama hem GDG Devfest Ankara’ya katılmış hemde amcamı, kuzenlerimi, yeğenlerimi görmek için bir fırsat olmuş oldu.

Aksaray’a döndüğümde ilk işim askerlikle ilgilenmek oldu. Yani tecil ettirmeyip direk askere gidecektim. Fakat şeker (diyabet) hastası olduğum için sevk işlemleri 2 gün falan sürdü. Tahliller, kan almalar, sonuçlar vs derken 1 hafta hastane, ev arası git gel yaptım. Göz doktoru ve endokrinoloji doktoru askere gidemezsin dedi. Sonrasında sonuçları sağlık kuruluna verdim ve 1 haftada heyetin çıkmasını bekledim. Cuma günü ön rapor hazır olacaktı fakat bazı bilgilerim eksik girildiği için hastane bilgi işlemi o bilgilerimi düzeltmemiş ondan dolayı ön rapor bir sonra ki haftaya kalmış oldu. Heyet kurulu da askere gidemeyeceğimi söyledi.

Aslında ben askere gitmeyi canı gönülden istiyordum fakat sağlık durumum el vermediği için askerlikten muaf olmuş oldum. Sağlık olsun diyelim, hakkımda hayırlısı buymuş.

Şuan önümde hiç bir engel kalmadığı için iş arayışına girdim. Aklımda bir takım yerler var ama tam emin değilim. Büyük ihtimalle işkur’a başvuru yapacağım, belki oradan benim mesleğime uygun bir iş çıkabilir diye düşünüyorum.

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir