Blogging

2 Yılda Neler Olmuş (Mezun Oldum)

2 Yılın ardından, sonunda üniversite hayatım son buldu ve alttan hiç bir ders bırakmayarak okulu zamanında bitirdim ve mezun oldum. Bakıyorum da baya bir vakit geçmiş aslında. Ancak geçen bu 2 yılda hayatım değişti ve hiç bir zaman boş geçmedi. Önemli olan şu ki 2 yıllık da olsa artık bende bir üniversite mezunuyum. 2 yılda bloguma 113 yazı girmişim. Bence biraz daha gayret gösterip bunu 200 yapmam gerekirdi. Sağlık olsun.

2 yılda neler yaptığımı tek tek yazmak isterdim ama zaten öncesinde bloguma yazmıştım okumak isteyenler arşiv kısmından rahatlıkla ulaşabilirler. Yorum yapmayı ihmal etmeyin bu arada 🙂 . Yine de ufak çaplı şeylerden bahsedeyim. 2 yılda bloguma bir çok reklam aldım, yapamaz edemez bundan bir şey olmaz dedikleri halde ben pes etmedim yazmaya devam ettim ve sonrasında emeklerimin karşılığını aldım sponsorum oldu. Bir çok gelir elde ettim.

Kişisel yazılarıma daha çok önem verdim, biraz daha ön planda tuttum. Bir çok konferansa katıldım, farklı şehirlere gittim. Bir çok sertifika, katılım belgesi aldım. Ödüller kazandım. Bir çok internet mecrası web sitelerinden hediyeler aldım.

Aksaray Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım departmanın da staj gördüm ve daha sonrasında gönüllü olarak çalıştım. Bu benim için bir ekstra şanstı ve ben bu şansı iyi kullandığımı düşünüyorum.

Çok üzüldüm, çok ağladım, çok dert yandım, çok çalıştım, sabahlara kadar bilgisayar başında kendimi parçaladım. 2 yılımın en güzel anlarını Beşiktaş ile yaşadım. Şampiyonluk ile yaşadım. Ama benim için en önemlisi çok sevmiştim. Anlatılamayacak kadar çok sevmiştim. Belki bir umut olur diye çok çabaladım ama olmadı. Demek ki beni sevmeye gönlü yokmuş.

Hayat böyle işte bazen bir bakmışsın her şey olup bitmiş geçmiş, mazide kalmış. Benim için de öyle artık her şey bitti, her şeyi mazide bıraktım. Bir kaç arkadaş hariç tabii. Onlar kendilerini iyi bilirler. Canımdan çok sevdiğim kardeşim ve yıkım ekibi…

Nereden bileyim, daha da uzar aslında bu liste. Genel olarak söylemem gerekirse, içimde bir kırgınlık, bir burukluk var üniversiteye karşı, sınıftakilere karşı. Uzun hikaye…

Mezun olduk, peki şimdi ? Askere mi gitsem, yoksa bir iş bulup çalışsam mı, yoksa dgs’ye girip 4 yıllığa tamamlasam mı derdine düştüm. Sanırım bu sene sonuna kadar kafamı toparlayamayacağım. Neyse benden bu kadar daha fazla yazamayacağım çünkü gözlerim doldu her an ağlayabilirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir