3 boyutlu printer başka bir deyişle yazıcı bilgisayarda çizilmiş nesneleri gerçeğe dönüştürmeye yarayan bir alettir.

Başka bir deyişle demem o ki bilgisayarda çizilmiş 3 boyutlu bir küp dosyanız var diyelim, bunları 3 boyutlu yazıcıdan çıkarttığınızda ince tabakalar ile kare tabakaları peş peşe yazmak sureti ile çıkartacaktır.

3D Printer Nedir ve Nasıl Yapılır ?3D yazıcıların tamamının kullanım emellerinden en ehemmiyetlisi şüphesiz ki fiyattır. Bilhassa makine mühendisleri için büyük bir avantaj sağlayan 3D yazıcılar, parçaların tek partiden oluşan küçük hacimlerde bile düşük fiyatlı üretilebilmesinden bu makine bizim için vazgeçilmez oluyor.

3D Yazıcılar Nasıl Çalışır?

3D printerların çalışma mantığı, rastgele bir üç boyutlu modelin tabakalama teknolojisi ile plastiği eriterek dolaysız olarak imalatına dayanır. 3D Yazıcılar bir çok değişik teknoloji kullanabilmektedirler. Teknolojiler arasındaki farklılıklar çoğunlukla tabakaların nasıl oluşturulduğu ile ilgilidir. 3D yazıcıların kullandığı bir takım teknolojileri sıralamak gerekirse, Seçici Lazer Sinterleme – SLS (Selective Laser Sintering) gibidir.

3D Printer ile Neler Basılabilir?

3 Boyutlu olarak modelleye bildiğiniz her şeyi yani her nesneyi atıyorum; plastik,seramik, metal ve hem de çikolata malzemeden üretebilirsiniz. Kompleks modellere daha yüksek çözünürlüğe sahip profesyonel aletler gerektirebilmektedir.

Ankara 3D Printer Basımı

Eğer Ankara’da bir 3d printer firması arıyorsanız 3d printer ankara ile iletişime geçebilirsiniz.