Etiket: Bilgi

Ben Bir Şeker Hastasıyım – TİP 2

Ben Bir Şeker Hastasıyım – TİP 2

Evet ben bir Şeker (diyabet tip 2) hastasıyım. Ne yazık ki günümüz de 3 insandan 2’si şeker hastası. Bebeğinden çocuğuna, gencinden yaşlısına herkeste bu hastalık mevcut. Peki neden ? Neden bu hastalık son zamanlarda artış gösterdi, neden hastane de doktorların kapısında sıra oluştu. Bunu hiç kendimize sorduk mu ? Benim gibi hasta olup veya hasta yakını olan bir çok insan benimle iletişime geçiyor. Yorum atıyor, mail atıyor, sosyal medya üzerinden iletişim kuruyor. Elimden geldiği kadarıyla tüm hepsine dönmeye çalışıyorum. Read More “Ben Bir Şeker Hastasıyım – TİP 2”

YouTube Röportajları – Mevlüt Aydemir

YouTube Röportajları – Mevlüt Aydemir

Selamlar değerli okuyucularım. Uzun zamandır röportaj serisinin gelmediğini fark ettim ve bir değişikliliğe gittim. Bu sefer Youtube’a içerik üreten Mevlüt Aydemir ile röportaj yapma kararı aldım. Kendisi ile 4. Akdeniz Bilişim Zirvesinde tesadüfen tanışmıştık. O günden bu güne sohbetimiz sürekli devam etti. Bende kendisine bu röportaj teklifini ettim sağ olsun beni kırmadı ve uzunca bir şekilde söyleşi yaptık. Çayınızı kahvenizi almadan yazıyı okumaya başlamayın. Belki sıkılırsınız. Şimdiden keyifli okumalar. Read More “YouTube Röportajları – Mevlüt Aydemir”

Kullanıyorum: Huawei Watch GT Classic

Kullanıyorum: Huawei Watch GT Classic

Bu yazımda sizlere kullanmış olduğum Huawei Watch GT Classic (Akıllı Saat) özelliklerini ve iyi kötü yanlarını anlatacağım. Klasik ve spor olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan Huawei Watch GT Classic; yüksek pil ömrü, düşük güç tüketimi, aktivite takibi ve fitness koçluğu gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Spor yapanlar için güzel bir aksesuar denebilir. Read More “Kullanıyorum: Huawei Watch GT Classic”

Kötü Başlangıç ve Mutlu Son

Kötü Başlangıç ve Mutlu Son

Yıllarca sıkıntı çektim durdum. Aslında kendi kendimi de sıkıntıya sürükledim diyebilirim. 2016 Mart ayından beri aktif bir şekilde iş aramaya başladım. Bu süre de okulum hala devam etmekteydi. Zaten son sınıftım. Sadece belirli derslere gidiyordum. Vaktimin boş geçmemesi için sürekli iş başvuruları yapmaktaydım. Artık çalışmak istiyordum. Ee oku oku oku sonunda bitmişti. Rahata kavuşmuştum derken Dikey Geçiş Sınavı denen illet çıktı karşıma. Dedim tamam bir şansımı deneyeyim. Olmadı yapamadım. Sağlık olsun dedik. Ama oda olmadı. Şeker hastası olduk çıktık. Read More “Kötü Başlangıç ve Mutlu Son”