Faturalı Hat Nedir, Faturasız Hattan Farkı Nedir?

İnternet’te bir çok bilgi dolaşıyor ve en çok arama yapılanların arasına girmeyi başarıyor. Bu yazımızda faturalı ve faturasız hatlar ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Faturalı Hat Nedir?

Faturalı hat ay sonunda size bir faturanın gelmesi ile çalışan bir sistemdir. Bu sistem aslında yeni yeni ülkemize gelmiştir. Yani kısaca özetleyecek olursak, siz peşin olarak bir ücret ödemezsiniz. Belirlenmiş ayın içinde istediğiniz kadar kullanırsınız. Sonrasında adresinize, mailinize veya sms ile faturanız size gelir. Burada ki hesap dökümünü incelemenize olanak sağlanıyor. Sonrasında istediğiniz ödeme yolu ile faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ödediğiniz zaman hesap kesim tarihinden itibaren, yeni hattınızın ödemesine yansır ve tarifeniz sıfırlanır. Data kullanımlarınız ve diğer bakiye bilgileri tekrardan saymaya başlar.

Faturasız Hat Nedir?

Faturasız hat yani TL yüklemeli hat olarak bilinen bu sistem, peşin olarak kontör yüklemiz ile çalışıyor. Yani tam faturalının aksine siz içine ne kadar yüklerseniz o kadar harcayabilirsiniz. Paket yapmanız için bazı kampanyalarda yer alıyor. Bunları yüklediğiniz TL dahilinde yapabiliyorsunuz. Avantajsız ve pahalı tarifelerin faturasız hatlarda olduğu bilinmektedir.

Sim Kart (Hat) Nedir?

Sim kartlar ülkemizde hat olarak da geçmektedir. Bir çip görevi görmektedir, bilinenin aksine telefonun çekmesine yardımda bulunmaz. Sadece bir kimlik görevi görür ve baz istasyonu karşısında telefona bir kimlik kazandırır. Sonrasında istediğiniz her yerde telefonunuz ile arama yapabilir, sms gönderebilir ve internete girebilirsiniz. Tabi ki bunlar hattınızın paketine veya tl durumuna göre değişebilmektedir. Eğer yurt dışına çıkarsanız dolaşım olarak hattınızın kullanımına devam edebilirsiniz. Operatörler arasında bir anlaşma bulunduğu için farklı bir baz istasyonuna gerek kalmıyor.

Faturalı ve Faturasız Hattın Farkları Nelerdir?

Üstte de belirttiğim gibi, ancak bazı farklar bulunuyor. Birazda bu farklardan bahsetmek istiyorum.

  • Faturalı özgürdür ve istediğiniz kadar kullanırsınız.
  • Faturalı daha uygun tarifeler içermektedir.
  • Faturalı da fatura aşım derdi olabilir, ücreti daha fazla gelebilir.
  • Faturasız daha güvenlidir, ücret aşım derdi yoktur.

Sizlerin aradığı sorulara cevap vermek istedim, daha detaylı bilgi almak isterseniz https://kolaykolay.com/2019-faturali-hat-tarifeleri-ve-hazir-kart-paketleri/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Güncel olarak bilgiler verilmektedir.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Aksaray Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Şu anda Getir'de Depo Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

İlgili Yazılar

2 yorum

Kadir Lafcı  -  19 Ocak 2021 / 18:59

Merhaba, yazınız için teşekkürler fakat farklar kısmında bahsettiğiniz ”Faturalı daha uygun tarifeler içermektedir.” kısmı günümüzde geçerliliğini yitirmiştir. Operatörlerin faturasız paketlerini inceleyerek yazınızı revize etmenizi tavsiye ederim.
Saygılarımla

Yanıtla

Merhaba, bilgilendirme için teşekkür ederim sağ olun. Yazı sponsorlu olduğu için bilgi dahili dışında herhangi bir ekleme çıkartma, içerikte oynama yapamıyorum.

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close