Kerim ağabey öncesinden e-ticaret işini freelance olarak yapıyordu. Sonrasında Aksaray’a yeni bir ofis açma kararı aldı. Ofisi açtığında bir hayırlı olsuna çayını içmeye gitmiştim ve konu konuyu açtı ve iş konusuna geldi. Aşağıda ki yazımı okuyanlar bilir, orada ufak bir spoiler vermiştim aslında.

Ne Yapıyorum Bu Aralar – 11

Kerim ağabey yeni açmış olduğu ofiste bana iş teklif etti. Yanına bilgisayar hakimi, işi bilen, güvenilir birini aradığını söyledi. Beni de blog ve internet üzerinden tanıdığı için bu iş teklifini bana yaptı. Büyük mutluluk duygum fakat sınavlarımın olduğunu söyledim ve sonuçlardan sonra net bir cevap verebilirim dedim. Anlayışla karşıladı tabii ki. Gel zaman git zaman arada yaklaşık 3 ay geçti ve sınav sonuçları açıklandı. Sonuç tahmin ettiğiniz gibi yine olmadı.

Yapacak bir şeyim yoktu artık. Kararımı vermiştim ve Kerim ağabeyin yanına tekrar geldim ve iş durumu sordum. Halen eleman aradığını söyledi. Bende çalışabileceğimi, işleri yönete bileceğimi söyledim ve bir kaç gün sonra işe başladım.

Şimdi tam olarak ne iş yapıyorsun diye soracak olursanız eğer; etiget.com, huaweiaksesuar.com, lgdestek.net ve çeşitli pazar yerlerinde (n11, gittigidiyor, hepsiburada, amazon vb) orjinal resmi distribütör ürünlerin satışını yapmaktayız. Ben bu sitelerin mağaza sorumlusuyum. Ürünlerin girdilerini çıktılarını, yeni gelen siparişlerin takibi, kargolama paketleme süreci vb işleri yürütüyorum. E-ticaret satışı yapanlar veya bu iş ile uğraşmış olanlar az çok bilir.

Sıkıntılı geçen günler, haftalar, aylar, yıllar sonra artık işimi buldum. Zaman çok çabuk geçiyor ve işe başlayalı tam 6 ay olmuş. Dile kolay. Bu yazıyı geç yazmamda ki sebep kafamda ki sorunlardı. O sorunları hallettiğimi düşündüm ve bu uzun, gereksiz, belki de alakasız yazıyı siz değerli okuyucularım ile paylaşmak istedim. (Zaten herkes ne iş yaptığımı merak edip duruyordu bence gereksiz bir yazı olmadı herhalde 🙂)

4 ay öncesinde de benim canım, ciğerim, çocukluğum, dert ortağım, kız kardeşim gibi sevdiğim canım arkadaşım Gülçin (Tarçın ve arkadaşları diye dalga geçmeyin ha) bizim ekibimize Editör olarak dahil oldu. Beni takip edenler doğum günü yazımda ve sosyal medya hesaplarımdan bilenler bilir, tanır. Bu benim için ekstra güzel sevindirici bir şeydi. İlk okuldan başlayan dostluğumuz iş hayatında da bizi yalnız bırakmadı. 16 yıldır birbirini üzmemiş iki dost, daha ne olsun. Yakında kendisine de bir blog açacağız, o zaman daha iyi tanırsınız.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah