Ne Yapıyorum Bu Aralar – 11

Selam, ne haber, nasılsınız, nasıl gidiyor hayat ? Umarım iyisinizdir. Beni soracak olursanız değişik ruh hali içerisindeyim. Zaman zaman iyi zaman zaman kötüyüm. Bunun sebebi bildiğiniz üzere şekerden (diyabet) kaynaklı bir durum.

 

Uzun zamandır blog ile ilgilenemiyorum farkındayım. Aslında her gün yazı yazmak istiyorum ama diyabet buna engel oluyor. Her akşam yatmadan konu fikirleri buluyorum, kafamda tasarlıyorum falan ama sabah olunca hepsi aklımdan siliniyor ve bilgisayar başına geçince hiç birşey yapasım gelmiyor.

 

Canlı Yayın Yapıyorum

Yaklaşık 2 ay önce Twitch’de canlı yayınlara başlayacağıma dair bir yazı paylaşmıştım. Canlı yayında genellikle PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG MOBILE) oynuyorum. 2 ay gibi bir sürede +70 üzeri takipçi ve +1.000 üzeri izlenmeyi geçmiş durumdayım. Küçük bir sayı gibi gözükse de bu analiz benim gözümde büyük bir başarıdır. Yayına katılıp, beraber oynamak ayrıca bağış atmak isterseniz Twitch kanalıma bekliyorum.


KPSS Maceram

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi kamu kuruluşlarına ek tercih hakkı açmıştı. Tercih yapsam mı yapmasam mı karar verememiştim. Puanım da düşük olduğu için pek bir beklentim yoktu fakat 15 ₺ ödedim ve 9 tane Bilgisayar İşletmenliği için tercih yaptım. Sonuç yine aynıydı. Herhangi bir kadroya yerleşemediniz.


DGS Maceram

2016 yılında üniversiteden mezun olunca sınava girmiştim. Sınav sonuçları normal açıklanma tarihinden uzun bir süre sonra açıklandığı için artık çok geçti. Çünkü okullar artık açılmıştı, kontenjanlar dolmuştu ve biz hala tercih yapamamıştık. Yapsak ne fayda hiç bir yer gelmeyecekti ve öyle oldu. Ek yerleştirmeden de bir ses çıkmayınca verdiğim para boşuna gitti. Sinir stres derken hastalık baş gösterdi. Sonuç yine aynıydı. Herhangi bir lisans programına yerleşemediniz

2017 yılında da girecektim fakat hastalık, tedavi süreci, psikolojik durumlardan dolayı olmadı.

 

 

Bu yıl şansımı bir kez daha denemek istedim ve konulara çalıştım, sorular çözdüm, videolar izledim. Kendimden emindim. İçimde başarma hissi vardı. Ama öyle olmadı 100 ₺ ‘ye 2 kalem 1 kalemtraş 1 silgi ve 3 mendil aldım. Şeker bile vermediler. Sınav sonu şekerim düştü ve az kalsın bayılıyordum.

Sınavın konusuna gelecek olursak, matematiğin içinde Türkçe sorusu, Türkçe’nin içinde Trigonometrik kelimesinin geçtiği soruları okudum. Belgesel okudum, Tesla’nın yaptığı hatayı okudum, hatta diyabet ile ilgili soru bile okudum. (Bir diyabetli olarak inşallah onu doğru yapmışımdır yoksa kendimi affetmem) Ülkenin sorunlarını çözdüm, palandökenin alanını hesapladım. Ayrıca Aylin öğretmen, Defne, Emre, Beren, Cem ve Ornitorenk Allah sizi bildiği gibi yapsın.

 

Beynim yandı lan beynim o paragraflar neydi öyle. Soruyu okuyorum cevapları okuyorum soru cevap arasında hiç bir bağ kuramıyorum.

Bir de 0.5 ham puan kuralı mı ne varmış. O kuralını ben bilmiyordum ve sınav gözetmeni o kural hakkında tek bir kelime dahi etmedi. Sonuç olarak emekler yine hiç oldu. 1 yıl daha boşuna gitti.


İşe Başlayabilirim

Eğer dgs’den şaşırtıcı bir puan alırsam tabii ki de başka bir şehire okumaya gideceğim. Fakat yine yüksek veya ortalama bir puan alırsam açık öğretim okuyup, Kurban bayramından sonra da Aksaray’da kendi mesleğimi yapabileceğim bir şirkette işe gireceğim.

 

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah

 

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

10 thoughts on “Ne Yapıyorum Bu Aralar – 11

 1. Hayatımız sınavlar arasında bir koşuşturmayla geçiyor.
  En yakın zamanda düzenini kurduğun sağlıklı günler dilerim Yalçın. 😉

 2. Ben de bu yıl üniversiteden mezun oldum ama DGS’ye girmedim, hazırlanmamıştım çünkü. Aslında DGS’ye girip soruları görmek gibi bir niyetim vardı ancak sonradan ne olduysa vazgeçtim. Nasip olursa önümüzdeki yıl hazırlanıp girmeyi düşünüyorum. Anlaşılan o ki DGS’de herkes dökülmüş, olan 100 liralara olmuş. KPSS maceran gerçekleşip yolun İstanbul’a düşseydi bizim tayfa toplanıp yardım ederdik biliyorsun ama olmadı, canın sağ olsun be ağabey. Umarım her şey gönlünce, gönlümüzce olur.

  1. Fazla çalışmadığımız halde bizim mezun olduğumuz sene çoğu kişi barajı geçti hatta güzel puanlar alan oldu fakat sınav sonuçları geç açıklandığı için, ee okullar da artık açılmıştı, kontenjanlar dolmuştu ve biz hala tercih yapamamıştık. Bence çalışmalara şimdiden başlasan iyi olur, demedi deme.

   Ahh ahh keşke tutsaydı da gelseydim o güzel İstanbula. Tayfa toplanıp evimi taşısaydı, size lahmacun söyleseydim.

 3. Okurken de benim beynim yandı Yalçın. Sana her defasında yorum yapmak istiyorum, bazen de yapıyorum ama cevap yazmıyorsun 🙁 Bana göre belli bir süredir ya bloglar çok durgun ya da çok kişi beni engelledi 🙂

  1. Hem sınavda hemde bu yazıyı yazarken beynim yandı abla 😀 Abla gördüğüm her yorumuna cevap yazıyorum ben. Bazen tüm yorumları onaylıyorum cevaplamayı unutuyorum öylece kalıyor. Bloglar durgun abla. Kimse yazmak istemiyor. Yazsalar bile pek okunmuyor.

  1. Yani bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Yıllarca o kadar insana blog açtırdım, yazı yazdırdım ama bi tek seni ikna edemedim yaa ona yanıyorum değerli öğretmenim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir