Eski blog yazarı, LG Destek ve Etiget sitelerinin kurucusu ve yönetici olan değerli ağabeyim Kerim Onaylar, beni Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan n11.com‘un e-ticaret eğitimine davet etti. Aslında bu eğitim sadece kobilere ve işletmelere yönelikti, fakat bende az çok bu sektörde bir şeyler yaptığım için bilgi birikimi olmasından dolayı davete icabet ettim.

Sağ olsun Kerim ağabey ile birlikte eğitimin yapılacağı alana (Ağaçlı Melendiz Otel) gittik. Pek fazla kimse olmaz diye tahmin etmiştim fakat Aksaray’dan böyle bir beklentim yoktu. Bir çok insan vardı. Hatta çevre illerden Niğde, Nevşehir vs gelen bile olmuştu.

Sunumda e-ticaretin avantajlarını anlatarak yerel markaları büyütecek e-ticaret sektörün gelişimine katkı sağlayacak ve tüketicinin e-ticaret eğitimini güçlendirecek bilgiler verildi. E-ticaret platform kullanımı ve satışı artırma yolları, sipariş yönetimi, tüketici hakları, reklam kullanımı, sponsorlu mağaza – ürün ve kargo süreçleri gibi başlıklar hakkında bilgiler verildi.

n11 mağazam, n11 pro ve n11 faturam gibi sistemleri kullanarak e-ticaret sitenizi kurup satış yapıp, işinizi büyütüp, kazanç sağlayıp ve hızlı, güvenli, masrafsız fatura hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Böylesine güzel bir eğitime katıldığım için çok memnun kaldım. Umarım bu gibi eğitimler Aksaray’da sıklıkla yapılır, bizlerde gideriz. Eğitim sonunda katılımcılara not defteri, casio hesap makinası, 11₺ değerinde hediye kupon ve katılım belgesi verdiler.

(Belgeye isim ve tarihi ben kendim yazdım 🙂 Keşke yazmasaydım, berbat olmuş)

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah