Ne Yapıyorum Bu Aralar – 10

Yaklaşık 2 ay oldu galiba. Hiç kişisel yazı girmiyordum. Seriye ara vermiştim. Sürekli sordunuz. Yalçın neden blog yazmıyorsun, ağabey blog yazsana, ağabey ne oldu da blog yazmıyorsun, ağabey ne olur blog yaz, dediniz. Bende daha fazla dayamadım ve geldim. Bu kadar sevildiğimi bilsem her gün yazı yazardım herhalde.

İşe Başladım – İşten Çıktım

29 Ocak günü Sarıgözoğlu Hidrolik Makina ve Kalıp Sanayi A.Ş firmasında Kalite Kontrol elemanı olarak işe başladım. İlk bir hafta sigortalı maaşlı bir işte çalıştığıma inanamadım. Artık benim de bir işim vardı lan. Ama sabahları 06:00 kalkmak ölüm gibi bir şeydi. 2 Hafta içerinde işi iyice çözmüştüm. Ezberim kötü olduğu için belli başlı bir şeyleri sürekli bilmem gerekiyordu. Bende ufak bir not defterine her şeyi yazıyordum. Bir problem olduğunda defteri çıkartıp hemen bir göz gezdirip durumu üstlerime rahatlıkla bildire biliyordum. İşim ne çok zor ne de çok kolaydı. Martın sonunda 2 aylık deneme sürem bitiyordu. Fakat deneme süresinin son 2-3 haftasında şekerim aşırı derece de yükseliyordu. Artık yürümeye, kolumu kaldırmaya dermanım olmuyordu.

29 Mart günü gece mesaisine kalmıştım. O gün canım çok sıkılmıştı ve şekerim yine çok yüksekti sürekli gözüm kararıyordu. Üstüne birde orada ki insan olmayan farklı bir yaratıkla ağız dalaşına girmiştim ve fabrika da bir alanda herkesin içinde bana ithafen ağıza alınmayacak sözler sarfetmiştir. Tabii bu durumdan sonra ben iyice çıldırdım ve şekerim tavan yaptı. Sabaha kadar uyuyamadım ve fabrikaya gider gitmez akşam ki olayı usta başıma, bölüm şefime ve bölüm müdürüme izah ettim. Sağlık sorunlarından dolayı işten ayrılacağımı söyledim ve 30 Mart akşam iş çıkışında istifamı verdim ve çıkışımı aldım.

Kız İstemeye Gittik – Nişan Yaptık

Uzun bir zamanın ardından ağabeyimde evlilik telaşına girmişti. Nisan ayının ilk haftasında “Allahın emri Peygamberin kavli ile kızınızı oğlumuza istiyoruz” dedik ve aldık. Mayıs ayının ilk haftasında da kız evinde sadece aile arasında ufak bir nişan töreni yaptık.

5. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesine Katıldım

Medeniyetin Beşiğinden; Bilişimin Kalbine sloganı ile  bu yıl 28 – 29 Nisan’da Aksaray’da 5.si düzenlenen Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesine katıldım ve bazı şeylerde memnun kalmadım diyebilirim. En önemlisi de Yunus Yiğit adında bir arkadaş ile yıllar önce sosyal medyadan tanışmıştık. Yüz yüze görüşüp tanışmak bu güne nasip oldu. Kader işte.

Merakla beklediğim insan sahneye çıkmıştı. Haydar Özkömürcü‘yü Shiftdelete.net zamanında tanımıştım ve o günden beri kendisini takip ediyorum. İlk olarak 3. Akdeniz Bilişim Zirvesin de konuşma ve tanışma fırsatım olmuştu. Bu benim için güzel bir duyguydu. Yaklaşık 5 ay sonra yeniden yüz yüze konuşma fırsatı yakalamıştım. Network arasında Haydar hocam ile konuşma fırsatı yakaladım. Blogum hakkında bir takım sorular sordum ve kısa öz net cevaplar vererek beni bilgilendirdi. Sunumun da şöyle bir şey söylemişti.

Arama motorunda üst sıralarda olmak değil, doğru insana doğru haberi göstermektir.

Haydar Özkömürcü


Zirvenin ikinci günü Seo Hocası, Webtures ve Girişimci Kafasının kurucusu olan Kaan Gülten sahneye çıktı. Yıllardır sevdiğim, takip ettiğim Kaan hoca yaşadığım şehire gelmişti ve muazzam bir sunum yapmıştı. Maşallah bununla 3 oldu. Gittiğim her konferansta konuşma fırsatı buluyordum, fakat bu konferansta Kaan hocayı sadece sahnede görebildim. Salonda kendisini çok aradım fakat bir türlü göremedim. Bir kaç konuda kendisinden fikir alacaktım ama olmadı. Başka sefere artık.


Ve işte o adam ShiftDelete.Net’in kurucusu, Hakkı Alkan. Kendisini 2007 yılından beri takip ediyorum. ShiftDelete.Net’in bağımlısıyım diyebilirim. Yıllar boyu hep sitelerini hep takip ettim. Yıllardır YouTube videolarını büyük bir zevkle izledim. Hatta 2013 yılının Ekim ayında SDN yayınlamış olduğu Teknosa Magazin 55. Sayısında da blogcunun dünyası: Yalçın Güler olarak bana yer vermişlerdi. Aşırı derecede mutlu olmuştum. Daha bunun mutluluğu geçmez iken bir ay sonra Haftanın Blog Sitelerinde bana bir kez daha yer vermişlerdi.

Ben büyük bir şok içerisine girmiştim. Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesi olan ShiftDelete.Net de iki kez bloguma yer verilmişti. Tabii bu benim için büyük bir nimet.

Mezun Olduğum Liseye Konferansa Gittim

Üniversite den arkadaşım ve aynı zamanda Aksaray Üniversitesi Yönetim Bilişim ve Yenilikçilik Topluluğunun kurucu başkanı Sena Yaşar ve ekibi yıllar önce mezun olduğum Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde Yönetim Bilişim Sistemleri hakkında bir sunum yaptı.

Bizim okul yine aynı hiç değişiklik yok. Öğrenci kafası aynı, bir mevzu olduğunda alkış kıyamet, sahnede konuşan kişiye hiç saygı yok. Tabii bu okulu kötülediğim anlamına gelmiyor. Zamanında bizde böyleydik. Bir konferans olduğunda hiç takmazdık, bitse de gitsek kafasındaydık. Ama yıllar geçtikten sonra akıl başa yeni geldi.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

One thought on “Ne Yapıyorum Bu Aralar – 10

  1. Artık şu bloga yazı yazsan olmaz mı ? Çok boş bırakıyorsun buraları, yazı yaz yazı. Eskiden sürekli yazı yazardın yaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir