İzledim: Bill Gates
İzlediklerim Teknoloji

İzledim: Inside Bill’s Brain

Tüm dünya tarafından bilinen ve 2019 yılının en büyük 2. milyarderi olan ünlü yazılım devi Microsoft‘un kurucusu Bill Gates hakkında bir belgesel yayınlandı. Dünya çapında popülerliğe ulaşan, hazırladığı özel film ve diziler ile izleme platformu olarak ön plana çıkan Netflix, ünlü yazılım devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates hakkında 3 bölümlük dizi tadında muhteşem bilgili bir belgesel yayınladı.Ben izledim ve aşırı beğendim. Bakalım siz beğenecek misiniz ?

Bill Gates’in hayatını anlatan Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates (Bill’in Beyninin İçinde: Bill Gates’i Çözmek) belgeselini, dünyaca ünlü Oscarlı yönetmen Davis Guggenheim çekmiştir.

Bill Gates, Microsoft’un CEO’luğundan istifa ettikten sonra eşi Melinda Gates ile birlikte Bill & Melinda Gates Vakfını kurmuşlardır. Yoksulluk, eğitim, sağlık ve acil durum yardımı alanlarında yaklaşık 36 milyar dolarlık fon oluşturmuşlardır.

Bill Gates Melinda Gates

Belgeselin detaylarına gelecek olursak Bill Gates, çocukluk dönemindeki anılarını paylaşmaktadır. Bill’in hayatına şekil veren bağlantılar, gelişmekte olan dünya için çalışıp yoksul ülkelere sıhhi tesisat sağlamayı, iklim değişikliğine çözüm aramak için kaynaklar bulup hızlı bir şekilde hareket ederek bu görevi üstlenmiştir.

Bill Gates’in kendi resmi İnternet sitesinden özel hikayelerini ve belgesel hakkındaki detayları bu linkten okuyabilirsiniz.

Gates Notes: https://b-gat.es/2kpT9nV

Bill Gates hakkındaki belgeselin ilk fragmanını izleyebilirsiniz. Eğer Netflix hesabınız yok ise çok uygun bir fiyata üyelik alabilir veya 30 günlük ücretsiz bir hesap açabilirsiniz.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir