Google Analytics Spam Engelleme

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 haftadır blogumda spam kullanıcı mevcut durumdaydı. Buna çözüm arıyordum fakat hiç bulamadım. Çaresiz kaldım diyebilirim. Aynı sorunu Zafer Yılmazkara hocamın da yaşadığını öğrendim. Facebook yorumlarında Melih Güney hocam sağ olsun bu durumu nasıl düzeltebileceğimiz hakkında ufak bir bilgi verdi. Bu sıkıntı sizde de mevcut ise gelin çözelim.

Google Analytics‘e girdikten sonra, yöneticiler kısmından görünüm filtresine tıklıyoruz. Filtre ekle kısmına geldikten sonra filtre adını giriyoruz. Sonra Filtre Türünden özel kısmına tıklayıp filtre alanını seçiyoruz. Son olarak filtre modeline gelen spam linkleri yazdıktan sonra kaydediyoruz. Hepsi bu kadar. Filtre ekleyince hemen filtreye giremeyebilir. Biraz zaman alacaktır. Filtre geçmişe etki etmez. Bundan sonraki spamlarda işe yarayacaktır.

Spam Linkler:

  • motherboard.vice.com
  • motherboard.vice.com/read…spamming-google-analytics
  • lifehacĸer.com
  • www.reddit.com

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir