Günü Birlik Ankara Yolculuğu

Selamlar bayanlar ve baylar. Geçtiğimiz ay, 3 Günlük Ankara Turu diye bir blog yazmıştım. Aynı zaman da da vlog çekmiştim. Bu 3 günlük turun bir sebebi vardı. Bir akrabanın düğününe gitmiştik.

Fakat bir sorun vardı ki o da müzisyenlerdi. Bende şöyle isyan etmiştim; “müzisyen dediğim kişiler org, davul ve saksafon ile oyun havası çalmaya çalışıyorlardı. Her şeyi geçtim üçü birbirine ayak uyduramıyordu, hep ritim bozukluğu vardı. Benim bildiğim her Ankara düğünü sazlı sözlü olur, saksafon nedir yahu”. Evet çok haklısın dediğinizi duyar gibiyim. Ben adam akıllı bir ekip olmadan asla oynamam, sadece hatır gönül için 5-10 dakika oynarım ve geriye çekilirim.

Cumartesi günü saat 3 buçuk civarında kuzenim, babam, annem ve ben düğün için yola çıktık. Düğünü olacak kişi babamın çocukluktan beri aynı dükkanda çalışan ustanın oğlunun düğünüydü. Cümle biraz saçma oldu ama şöyle özet geçeyim, babamın arkadaşının oğlunun düğünüydü. Kendi arabamızla gitmedik çünkü akşam bir misafirimiz gelecekti, ağabeyim de onu otogardan alacağı için kuzenimin arabasıyla gittik. Hem de kuzenim yalnız gitmemiş oldu ona yol arkadaşı olduk. Ankara’ya 2 buçuk saatte varmıştık. Yollar çok kalabalık değildi fakat belirli noktalarda baya bir sağanak yağış vardı. Kuzenim bizi doğruca düğün salonunun oraya götürdü fakat daha kimse yoktu. Çünkü biz 1 saat erken gelmiştik ve karnımız açtı. Benimde yemek yeyip ilaç içmem gerekiyordu.

Olur da bir gün yolunuz Pursaklara düşerse, Hanedan Sofrasına mutlaka uğrayın. Yemeklerimizi yedikten sonra kuzenim bizi düğün salonuna bıraktı ve evine gitti. Düğün salonu tıklım tıklımdı. Boş yer pek fazla yoktu. Gelin damat dans ettikten sonra, salonun müzisyeni bir kaç şarkı söylerken amcam geldi. Hava almak için aşağı indik ve tam yukarı çıkarken kuzenim gil geldi. Onlarda bizim masa oturduktan sonra bağlamacı çalmaya başladı. Hemen emanetleri aldık ve piste çıktık. Yaklaşık 1 buçuk 2 saat oynadık. Ben ter içinde kalmıştım, zaten videolarda da görürsünüz.

Şimdi geçen ay ki gittiğimiz düğün de Ankara düğünüydü. Cumartesi günü gittiğimiz düğün de Ankara düğünüydü. Geçen düğünde org, davul ve saksafon ile oyun havası çalmaya çalışıyorlardı. Bu düğünde ise sadece bağlama ve org ile oyun havası çaldılar. Tüm ritimler org da kayıtlı olduğu için bağlamacı da güzel çaldığı için saatlerce oynadık.

Düğün bittikten sonra amcam bizi otogara bıraktı. Aksaray firmasının hiç otobüsü yoktu. Bizde Adana firmasının 23:00 arabasına bilet aldık. Daha aşti’den çıkar çıkmaz muavin dondurma ikram etti. Sonra kulaklığımı taktım ve Aksaray’a gidene kadar oyun havası dinledim. Aksaray’a geldiğimiz de otobüs mola verdi, o sırada da ağabeyim bizi almaya geldi ve eve gittik.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. EyvallahWritten by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir