Genç yönetmen, Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği aksiyon, dram türünde ki Dağ 2’yi izlemeye gittim. 

Bekir’in ayağında platin, Oğuz’un omzundan sıkıntı olmasına rağmen time katılmak için ellerinden geleni yaptılar ve en sonunda time girmeye hak kazandılar. Oğuz ve Bekir’in 6 yıllık geçmiş bir gizli görev için, Özel Kuvvetler Komutanlığı (Bordo Bereli) Muharebe Arama Kurturma Timi’ne katılırlar.

Ağır eğitimler görmeye başlarlar ve Bekir elektro şok ile fizik tedavi görür. “Fırtına Getiren” tim adıyla sahaya çıkarlar. Görevleri Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılmış olan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. ve sağ salim Türkiye’ye getirmektir. Teröristler tarafından infaz edileceği zaman, Fırtına ekibi kadını kurtarır.

Fırtına ekibi yol güzergahın da bir kaç Irak Türkünü de esir aldığını görür ve görev dışı da olsa o Türkleri kurtarırlar. Bunu mecburlardır, çünkü gidecekleri yol tamda oradan geçmektedir. Ağır yaralı adama narkoz verirler, fakat adam “bu sizde kalsın size lazım olur komutanım, kafama sık beni öbür tarafta beklerler” der ve Yarbay Veysel Gökmusa….

Fırtına Getiren timi köyde ki çocukları ve gazeteciyi helikopter ile Türkiye’ye yollar. Kalan köy halkı timle beraber, teröristler ile savaşmak için hazırlıklara başlarlar. Fakat köylüleri Son Kale dedikleri mahzene yerleştirirler ve Al Bayrağı çatıya asarlar.

Teröristler köye gelmiştir ve çatışma başlamıştır. En son Veysel komutan canlı bombanın üstüne doğru koşarak kendi canı pahasına askerlerini ve köy halkını ölümden kurtarır.

Filmde en çok hoşuma giden sözler;

+ Tankları var – Bizimde Bekir’imiz var

+ Komutanım! Oğlum bana “Baba sen kahraman mısın” dedi – Hayır oğlum ama bir kahramanın emrindeyim