Evet arkadaşlar uzun bir süredir izlemek isteyip de izleyemediğim Mr. Robot’a sonunda başladım. Aslında yabancı dizilerle hiç aram yoktur. Belki ingilizce’yi sevmediğim içindir. Belki de alt yazıları okumaya erindiğim içindir. Aslında sektörü sürekli takip eden birisi olarak böyle dizileri izlememem bir çok kişiye garip gelebilir.

Ya sen bilişimci değil misin Mr. Robot’u nasıl izlemezsin gibisinden bir çok mesajla karşı karşıya kaldım diyebilirim. İlk sezonuyla dünya çapında fenomen olan Mr. Robot, uzun bir bekleyişin ardından 2. sezonuyla ekranlara döndü.  Peki nedir bu Mr. Robot, gelin birlikte öğrenelim.

Baş rol oyuncusu olan Elliot; gündüzleri Allsafe Güvenlik’in güvenlik teknikeri havasında takılıp, geceleri ise son derece profesyonel bir hacker. Kronik depresyon ve uyuşturucu bağımlısıdır. Ama hacker yönüyle etrafında ki bir çok kişiyi inceleyip kontrol etmekte. Bu yaptıklarından dolayı zaman zaman sıkıntı yaşamakta. Ama işlerini bir şekilde halletmeye çalışıyor.  3-4. bölümden sonra farklı bir boyuta gidip, ne oluyor ya ! dedirten, can sıkan bir şekilde devam ediyor. Ama ilerleyen bölümlerde hala bir umut olablecek bir dizi.

Ayrıca 2016 yılında 9 ayrı ödüle layık görülmüştür.