Büyüyen İnşaat Sektörünün Ürettiği Kaliteli Binaların Gerçek Sebebi

Gelişmekte olan ülkemizde inşaat sektörü her geçen sene biraz daha büyüyor. Atıl alanların değerlendirilerek gelişmiş ülkeler düzeyinde binalar yapma ve yaşam kalitesini arttırmaya yönelik pek çok girişim var. Bu girişimler yapılan binaların kalitesini de yükseltiyor. Dolayısıyla inşaat sektörünün temelini oluşturan demir, çimento, tuğla gibi hammaddelerin kalitesi ve fiyatı önem kazanıyor. Çünkü bu ham maddeler direkt olarak binanın fiyatını ve kalitesini belirliyor. Demirin kalitesi, tuğla fiyatları, çimento miktarı gibi birçok değişken inşaat şirketlerinin kafasını karıştırıyor.

İnşaat sektörü büyümeye başladığından beri hammadde sektörü de bu büyümeye ayak uydurmaya çalışıyor. Ülkemizin hemen her noktasında kurulan tuğla fabrikalarının sebebi bu. Fakat bu fabrikaların pek çoğu maalesef çağa uygun üretim yapmıyor. Gelişen teknolojilerle çehre değiştiren tuğla üretimi, ülkemizde az sayıdaki firma tarafından hakkıyla yapılıyor. Tuğlaların yapısı, kullanım amacı ve pişirme teknikleri her sene biraz daha gelişiyor. İnşaat sektörü de bu gelişmelere ayak uyduran firmaların ürettiği tuğlaları almak istiyor.

Dört Mevsim Üretim Yapılan Tesislerde Kalitenin Temini

70000 metrekare alana kurulu üretim tesisleri ile Yüksel Tuğla ve Kiremit, inşaat sektörünün kalite – fiyat paritesindeki olumlu beklentiyi karşılamak üzere çalışıyor. Son yıllarda modern yapılaşmanın arttığı İzmir’deki projelerde tercih edilen ve ürünleri beğeniyle kullanılan Yüksek Tuğla ve Kiremit, ülkenin dört bir tarafındaki firmalar için üretim yapıyor. Dört mevsim üretim yapabilen fırınları ile tuğla ve kiremit üretimine ara vermeden devam ediyor.

Yüksel Tuğla Kiremit Firması yatay delikli tuğla diye adlandırılan klasik tuğlaların yanı sıra, düşey delikli tuğla, izo tuğla, asmolen ve dış baca tuğla üretimi de yapıyor. Tuğla ve kiremitlerini doğal hammadde olan kilden üreterek insan sağlığına ve doğaya saygı gösteriyor. TSE ve CE belgeleri bulunan firma, aynı zamanda üretimlerinde ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemini baz alıyor.

İzmir Yaka Konakları, Gloria Apart ve Folkart Narlıdere Evleri’nin yapımında ürünleri kullanılan Yüksel Tuğla ve Kiremit, tüm Türkiye’ye hizmet veriyor. Yüksel Tuğla ve Kiremit sitesine girerek tuğla fiyatları hakkında talep formu iletebilir, firmanın ürünlerine göz atabilirsiniz.

Yüksel Tuğla ve Kiremit firmasını Facebook’ta da takip edebilirsiniz:

Resmi sayfası: https://www.facebook.com/yukseltuglakiremit

Written by

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir