Ne Yapıyorum Bu Aralar – 12
Blogging

Ne Yapıyorum Bu Aralar – 12

Uzun zamandır kişisel blogum ile ilgilenemiyorum farkındayım. Diğer sosyal içerik sitem olan İçerik Manya ile ilgilenemiyorum. Gerçi bu aralar kendime bile ayıramıyorum. Taslağım da bir çok yazılmış yazı var ama onları düzenleyip yayınlamak nedense içimden hiç gelmiyor. Vaktimde olmuyor açıkçası. Sabah iş, akşam ev gece bizim tayfa çağırırsa dışarı gezmeye veya oyun derken kafa beyin kalmıyor.

Karantina Günlükleri

BluTV ve Netflix’e Sardım

Tüm yaz ve karantina boyunca boş zamanlarımda film ve dizi izledim. Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da, Behzat Ç. , Bozkır, La Casa De Papel, Black Mirror, Hakan Muhafız, Lucifer ve daha fazlasını izledim ve izlemeye devam ediyorum. Tabii Netflix hesabı kapatılsa da BluTV izlemeye hala devam ediyorum. Güzel önerebileceğiniz dizi & film olursa yorumlarda belirtirsiniz sevinirim.


Twitch’de Canlı Yayın Yapıyorum

Takip edenler biliyordur, yaklaşık 3 yıldır Twitch platformunda canlı yayınlar yapıyorum. Bilgisayarım eski model kötü bir şey olduğu için sadece PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG LITE) oynuyordum. Artık canıma tak etti ve blogdan kazandığım paralar ile güzel bir gamer bilgisayar topladım. (Pavyon gibi sistem topladım anasını satıyım, para bitti. Pavyonda yesem daha iyiydi sanki.)

Hafta’nın her günü yayın açmak için elimden geleni yapıyorum. Her gün olmasa bile hafta da en az 5 gün yayın yapıyorum. Yayın aralığı 3 saat ile 12 saat arasında sürüyor. Twitch hesabı olan, yayıncıları izleyen var ise bende kanalıma beklerim. Bağış atıp abone olmazsanız  bile, takip edip bir selam verseniz yeter.


İkinci Üniversiteye Başladım

Bu başlığın detaylı yazısı var ama düzenleyip en kısa sürede yayınlayacağım. (Buna kendim de inanmadım ama 

inşallah düzenleyip yayına alırım.) Aslında bu ikinci üniversite olayına daha önceden karar vermiştim fakat bu sene nasip oldu. Hatta güz döneminden 4 ders aldım ve ikisini verdim diğer ikisinden kaldım. Bahar döneminde ise 3 ders aldım ve hepsinden kaldım. Çünkü karantina dolayısıyla iş yoğunluğundan dolayı çalışmaya fırsat bulamadım.

İkinci Üniversiteye Başladım

Hatta bundan önce ki dönem değerli blog yazarı ağabeyim Sezer İltekin ile birlikte aynı bölümü okuyacaktık fakat kayıt zamanını ben unuttuğum için öylece kaldı. Anadolu Üniversitesi – Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümünü okuyorum. 3 yıl aradan sonra yeniden üniversiteye başlamak, ders çalışmak, soru çözmek baya zor geldi. İşim gereği bu bölümü seçmek istedim. Doğru karar verdim sanırım.


Ofisimiz Taşındı

Bu taşınma olayını aslında uzun zamandır bekliyordum. Tek nedeni evime ve çarşıya uzak olmasıydı. Gidiş gelişotobüsle çok zor oluyordu. Bazen otobüsü kaçırıyordum, yürüyerek gidip geliyordum. Aslında yürümek sağlığım için iyi geliyordu fakat bir o kadar da yorucu oluyordu. İlk ofisimiz sanayi bölgesinde idi, şimdi ise tam çarşı merkezine taşındık. Aynı zamanda kendime ait bir odam oldu. Galiba müdür gibi bir şey oldum burada 🙂 (şaka lan şaka ben kim müdür kim olum) Bende halen anlamış değilim. Sonuçta işi bilen birisiyim, az buçuk yetkim var yani.


Korona Günlükleri

Virüs Türkiye’ye yayıldığından beri işe korka korka gidip geliyorum. Kronik hastayım acaba bana bulaşır mı ? diye sürekli düşünüyordum. Sonra belirli bir süre ofise gitmedim ve işleri evden yürüttüm. Odamdan hiç bir şekilde çıkmadım. Yaklaşık 3 hafta evde durdum ve bu süre zarfında herkes gibi ilgisizlik, isteksizlik odaklanmada zorlanma, motive olamama sorunları yaşadım. Uyku ve iştah düzenim zaten berbat bir durumda idi.

Korona virüsünden dolayı herkes evde olduğu için e-ticaret firmalarında ciddi anlamda büyük bir sipariş artışı oldu ve bu durum bizi de etkiledi. Kargolarda yoğunluktan dolayı kotalara sınırlandırma getirildi. Bundan dolayı siparişleri erkenden kesebilmemiz için 1 haftadır işe gece 4 de gidip öğlen 2 de çıkıyoruz.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir