İzledim: iBoy

İzledim: iBoy

Keşke süper güçlerim olsa, dünyanın hakimiyeti bende olsa, insanların zihinlerini okuyabilsem, tüm bilgilere erişim sağlayabilsem diye her insanın aklından illaki bu düşünceler geçmiştir. Hepsi olmasa bile bir tanesini illa ki düşünmüşsünüzdür.

Filmin Konusu

Lucy, Tom’dan sınavları için kendisine yardım etmesini, çalıştırmasını ister. Tom o gece Lucy’nin evine gider ve kötü bir manzara ile karşılaşır. Lucy’nin erkek kardeşinin baygın olduğunu ve Lucy’nin odasından çıkan bir grup maskeli haydutun tecavüz ettiğini ve olayı kaydettiğini görüyor. Tom endişelenip kaçmaya başlıyor ve polisi arıyor, ancak haydutlar Tom’u kafasından vuruyor ve Tom bilinçsiz hale gelip 10 gün komada kalıyor.

Olay sonrasında Tom’un kafasına telefonundan gelen şarapnel kapağı kafasına gömülü olarak uyanır. Tom, sinirlenir ve doktoruna bu aletini çıkarması için kızıp para teklifi eder. Ama doktor bu durumu red cevabını verir. Tom, kafasında ki telefon şarapnel kapağı ile artık ülkede ki telefon iletilerini duymaya başlar ve dijital sinyalleri görselleştirir.

Lucy yapılan bu kötülüğün intikamını almak için kendine “iBoy” takma adını verir. Lucy bu duruma itiraz etse de Tom yani iBoy bu kararından asla vazgeçmez. Haydutların kim olduğunu tespit eder ve onların ele başına ulaşmayı sağlar. Ama durum istediği gibi gitmez. Haydutlar Tom’u yakalayıp dövmeye başlar. Tom süper gücünü kullanarak oradan kaçmayı başarır.

Aldığı darbeler sonucunda sabaha kadar bir parka baygın bir şekilde yatar. Lucy verdiği sözü unutur ve sınavları kaçırır.


Artık bundan sonrasını filmi izleyerek öğrenebilirsiniz. Yine fazlaca spoiler vermiş oldum ama kusura bakmayın. Başladım mı duramıyorum 🙂

Benim film fikrime gelecek olursak eğer, Kevin Brooks’un kitabından uyarlanan bu film, insanın aklına güzel konulu bir filmmiş gibi gelse de o kadar sürekleyici değil. Yalnız başınıza iken oturup izlenebilir ama kalabalık, arkadaş, aile ortamında izlenecek bir film değil açıkçası.

Leave a Reply