Mağlum bir haftadır ortalıkta yoktum.  Ankara’dan geldikten 5 gün sonra gece ne olup bittiğini bilmeden feci bir şekilde yataktan düştüm. Fakat ayağa kalkmayı denedim ama dengemi kaybederek bir kaç kez sol ayağımın üstüne düştüm ve sonrasında ayağımı sandalye’ye vurdum ve hiç bir şey olmamış gibi geri yattım. O an ki durumda hiç bir şey hissetmedim ama sabah kalktığımda sol ayağımın üstüne zor basıyordum. Bir şey olmaz dedim ama dayanamadım. Bir gün sonra gece acil servise gittiğimde röntgen çektiler ve ayak etimin zedelenmiş olduğunu ve bir hafta alçı’da kalacağını söylediler.

Gece eve geldiğimde hiç durur muyum, hemen anneme bastonlu halime fotoğraf çektirdim ve aktif olduğum her sosyal paylaşım sitelerine koydum. Bir kaç yakın arkadaşım dışında sağ olsun herkes gece demediler gündüz demediler aradılar mesaj attılar. Allah’tan son iki tane final sınavım kalmıştı. Pazartesi ve salı günü Allah başımızdan eksik etmesin babam işini gücünü bırakıp, beni okula sınava götürdü. Sağ olsun sınıfa çıkmam da Burak kardeşim yardımcı oldu. Sınav bitimin de de yine beni yalnız bırakmayıp yanımda oldular. Babam Burak‘ı arabayla çarşıya kadar bırakıp daha sonra beni eve bıraktı işine gitti. Son sınav günü sağ olsun Allah başımızdan eksik etmesin babam işini gücünü bırakıp, beni okula sınava götürdü. Sınıfa kadar sağ olsun Emre eşlik etti bana, sonrasın da Ahmet bana yardımcı oldu ve böylelikle final haftasını da bitirmiş olduk. Babam Ahmet‘i arabayla çarşıya kadar bırakıp daha sonra beni eve bıraktı işine gitti.

Her gün evde yatmaktan iyice sıkıntı gelmişte. Bir de alçı çok kaşındırıyordu. Millete sarı yordum. Gıcıklık parayla değil ya. Her zaman ki gibi sabah 4 – 5 gibi yatıp öğlen 1 – 2 gibi kalkıyordum. Daha sonra akşam’a kadar Behzat Ç. izliyordum ve hala izlemeye devam ediyorum. YBS okuyan Hasibe Gül arkadaşımla konuşurken gece konuşmanın sonunda “Haydi Allah rahatlık versin alçın’la Yalçın’a” diyerek çok soğuk bir espiri yaptı. Ama bunun intikamını er yada geç alacağım ondan.

https://www.instagram.com/p/BAxnJh1rSOC/

https://www.instagram.com/p/BAuwjFtrSI7