Blog Yazarlığı Bana Ne Kazandırdı – Mim

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır burada değildim. Malum testler, sorular vs. Geçen gün sağolsun Burak İşçi kardeşim Blog yazarlığı bana ne kazandırdı diye bir mim başlatmış. Sağ olsun beni de Oğuzhan İsa Temiz abim mimlemiş. Daha fazla uzatmadan mimi yazmaya başlayalım…

Öncelikle biraz bilmeyenler için kendimden bahsedeyim. Beni ilk başta blog yazarı olmaya teşvik eden Müjdat abime çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde yaklaşık 2 buçuk yıldır elimden geldiği kadarıyla blogumu ayakta tutmaya çalışıyorum. Ve yine Çağrı Akol, Serdar Kara abilerime ve Ebru Sönmezşafak ablama çok çok teşekkür ediyorum. Onların destekleri de var üzerimde. 
Blog yazmak öyle kolay bir iş gibi görünsede aslında öyle değildir. Blog yazmak emek ister vakit ister. Hem de blogunuz kişisel bir blog ise sizi biraz daha zorlayacaktır tıpkı benim gibi. Çünkü kişisel güncel kendine özgü bir yazı yazmak gerekir. Buda bazen 1 saat bazen 2 saat zamanınızı alabilir. 

Blog dünyasında dostluk arkadaşlık çok önemlidir. Blogumu açtığımdan bu yana gerek facebook’ta gerek twitter’da gerek blogger  üzerinden bana ulaşan birçok kişi ile tanıştım. Şuan da her türlü konuda bana destek olan, yaşadığı sorunlarda benim onlara yardım ettiğim, günlük olarak konuştuğum birçok dostum arkadaşlarım kardeşlerim bulunmakta. Ve bende blog dünyasına yeni başlayanlar benden yardım isteyenlere yüz çevirmedim. Allaha şükür elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım. Eğer bir kusurum olmuş ise affola. DOSTLARIM

Blog dünyasında sadece blog yazmak ile olmuyor tabii kide. Ben bloga başladığım zaman yavaş yavaş tasarım yapmak için photoshop, dreamweaver vb öğrenmeye çalıştım. Zaten okulda da Web Tasarım & Grafikeri okuyorum. Okulda öğrendiğim şeyleri eve geldiğimde değişik şekillerde yapmaya çalışyordum ama olmuyordu veya üstüne fazla düşmüyordum. Bir üst sınıfa geçtikten sonra veri tabanı, Html/Css ve Asp.net öğretti hocamız Allah Razı olsun. Yine okulda öğrendiğim kodları geldim evde denedim. Dreamweaver ile bir tane emlak sitesi yaptım Html/Css kodları ile hocam çok beğendi bende mutlu oldum tabii. Ama inşallah daha da çalışıp iyi bir yerlere gelmeyi çok çok istiyorum inşallah olur.

Bende ; Ebru Sönmezşafak , Beşparasız – Ayşegül ablalarımı ve Çağrı AKOL  abimi mimliyorum.

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir