Dünya küçülmeye mi başladı dersiniz? Tabi ki hayır! Biz insanlar, büyüyoruz, genişliyoruz. İletişim ağımızı dünyanın kalbine ulaşan kılcal damarlara indirgedik. Kuşkusuz hala ortak dilimi: İngilizce.

Gerek günlük hayat, gerekse de iş hayatı için olsun bu dil artık olmazsa olmaz seviyesinde. Kalite odaklı çalışmaya iyi bir mesleki İngilizce eklenince başarı kaçınılmaz oluyor.

Çalışma Hayatında Nasıl Fayda Sağlar?

Konuşup selamlaşmaktan öte artık profesyonel hayatımızda da iletişime olan ihtiyacımız giderek artıyor. Özellikle yurtdışı bağlantılı işlerle uğraşan kişiler için her aşamada bir iletişim problemi ortaya çıkabiliyor. Bu noktada bir kurtarıcı devreye giriyor, o da mesleki İngilizce.

Peki, Nedir Bu Mesleki İngilizce?

Mesleki İngilizce veya başka bir deyişle teknik İngilizce, bir kişinin mesleğinde kullandığı kelimeleri kullanarak İngilizce okuma-yazma, dinleme, konuşma yetilerine sahip olması ve iletişim kurabilmesi için gerekli olan dil bilgisi olarak tanımlanabilir.

Sizi kalıpların dışına çıkaracak, tecrübenizi rahatça ifade edebilmenizi sağlayacak olan şey işte bu. Dünyanın öbür ucundaki iş ortağınızla hal hatır sormaktan öteye geçebilirsiniz. Bir ham maddenin elde edilme evresinden veya kullandığınız makinadaki bir parçanın arızasından bahsedebilirsiniz.

Uluslararası Arenada Mesleki İngilizcenin Önemi

Mesleki İngilizce sizi global piyasaya yakın tutar. Hem gelişmeleri yakından takip edebilmenizi sağlar hem de işinizle ilgili kaynaklara katkıda bulunmanıza olanak tanır. Bankacı, avukat, doktor, turizmci… Hangi meslekten olursanız olun terminolojik eğitimlerle iş kalitenizi arttırma imkânı sunar.

Uluslararası seyahatlere güvenle çıkmak sizin elinizde. Toplantılarda kelime dağarcığınızı arkanıza alıp telaffuz endişesi duymadan sunumunuzu gerçekleştirmek de. Gereken tek şey gerçek örnekler ve canlandırmalarla pekiştirilmiş doğru ve kaliteli bir eğitim.

Mesleki İngilizce Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Alacağınız eğitim basmakalıp ve ezbere dayalı bir dil eğitiminden uzak olmalı. Size doğrudan efektif bir değer katmalı. Hem konuşma hem yazışma alanında ilerleme kaydetmenizi sağlamalı. Kalabalık topluluklar ile beraber değil size uygun az sayıda insanla, uygulama ağırlıklı yaklaşımıyla fark yaratmalı.

İşine hâkim, tecrübeli ve sektörünüzün ihtiyaçlarını bilerek çözüm üreten bir kurum sizi bir adım önde tutacaktır. Öğreneceğiniz her şeyin doğrudan ekonomik hayatınıza katkıda bulunacağını unutmayınız.

Doğru Adımlar Doğru Bir Adres

Şampiyonlar Ligi’nde maç yöneten bir hakemin İngilizce bilmemesiyle, Avrupa ülkeleriyle ticaret yapan bir mühendisin mesleki İngilizce bilmesi arasındaki 7 farkı deneyimleyebilmeniz için doğru adres Formula Lingua (formulalingua.com).

Formula Lingua yabancı dil akademisi ile ilgili daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız ve yaptıklarını takip etmek istiyorsan resmi sosyal medya sayfalarına bir göz atın:

Facebook’ta Formula Lingua: https://www.facebook.com/formulalingua
Instagram’da Formula Lingua: https://www.instagram.com/formulalingua
Twitter’da Formula Lingua: https://twitter.com/formulalingua