İzledim: Fast And Furious 8

Merhabalar arkadaşlar, yine yepyeni bir film tanıtımı ile karşınızdayım. 13 Nisan 2017 günü tüm dünyada vizyona giren aksiyon, gerilim, macera ve suç konulu seri sinema filmi, tüm zamanların en izlenen kült serilerinden birisidir. Şimdiden söyleyeyim bu yazı fazlasıyla spoiler içermektedir…

Küba‘dan New York‘a uzanan bu hikayede ekip normal bir hayata adım atmaya hazırlanıyor. Toretto ve Letty balayılarını yaşarken, aniden ortaya çıkan gizemli bir kadın (Cipher) her şeyi değiştiriyor. Toretto‘yu baştan çıkartıp onu suç dünyasına dahil etmeyi başarıyor. Arkadaşlarına ne olduğunu anlayamayan ekip kendilerini yeniden aksiyonun ortasında buluyor. Hobbs yeni bir görev için Toretto’yu arayıp ekibi toplamasını söylüyor ve ekip Almanya / Berlin de buluşuyor. Fabrika’dan önemli bir parça alıp onun güvenliğini sağlamaları gerekiyor fakat Toretto, Hobbs’un arabasına vurarak onu etkisiz hale getirip o parçayı alıp kaçıyor ve Hobbs arkadaşlarına bizi sattı ve kaçtı diyor (Tabii tüm ekip sok içinde) Peki aile dağılıyor mu ?

Polisler Hobbs’u yakalayıp, Shaw’ın olduğu hapishaneye getirip, karşı hücreye koyuyorlar. Bilerek Hobbs’un hücre kapısını açıyorlar ve polisler geldikten sonra birden tüm hücrenin kapıları açılıyor ve polisle kavga etmeye başlıyorlar. En son Shaw ve Hobbs dövüşecekleri zaman bir kapı açılıyor ve karşılarına Bay Hiçkimse çıkıyor. Toretto’yu bulmak için Shaw’ı ekibe dahil ediyorlar ve aramaya başladıkları zaman Cipher ve Toretto mekanı basarak, tanrının gözünü çalıp gidiyor. Artık bulmaları imkansızlaşmıştı derken Shaw, Toretto’nun New York’da olduğu öğrenip ve ekip yola çıkıyor.

Cipher, bir bakan arabasına saldırı düzenleyip ikinci parçayı almak için New York’da ki bütün arabaları otomatik sürücüye bağlayıp bakan arabasını etkisiz hale getirdikten sonra Toretto parçayı alıp kaçacağı zaman ekibi (ailesi) ile karşılaşıyor. Bir şekilde ekibinden kurtularak kaçmayı başaryor ama Toretto kaçarken, Shaw’ı öldüyor.

Ekip Rusya ya giderek bir başka parça için hayatlarını riske atıyor. Parçayı aldıktan sonra kaçmaya başlayan ekip, misafirler ile karşılaşıyor. Rhodes silahı ile ekibe ateş edecekken Toretto’ya beklediği haber ulaşıyor ve Rhodes’i etkisiz hale getirip ekibinin yanına gidiyor. Bu durum Cipher’i çok kızdırıyor ve füzeyi devreye sokarak ekibe nişan alıyor fakat ekip başka bir yola gidiyor ama füze Toretto’nun arabasına odaklanıyor. Toretto hızlı ve atik bir şekilde arabasını kullanarak ilk seferde füzeden kurtulup, yolunu denizaltına çeviriyor ve kıl payı denizaltı’nın üstünden atlayarak füzeyi deniz altına çarptırmayı başarıyor ve büyük bir patlama oluyor. Alev dumanları tam Toretto’nun üzerine geleceği zaman ekibi arabalarla etrafını sararak Toretto’yu ölümden kurtarıyorlar.

Cipher’ın planı suya yattığı için Atina’ya kaçtığı bilgisini alıyorlar. Amerika’ya giderek her zaman yaptıkları gibi barbekü yiyorlar ? Bay Hiçkimse Hobbs’a göreve geri atandığını söylüyor fakat, Hobbs, kızı için görevi reddediyor. (Ne kadar da kızına aşık bir baba değil mi)

Son olarak Brian aileye yeniden katılıyor. Şaka falan yapmıyorum ciddiyim. Brian gerçekten aileye katılıyor.

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir