Emeğin Değerini Verin

Merhabalar arkadaşlar. Bilen bilir beni 5 yıldır blog yazıyorum ve ölene kadar da yazmaya devam edeceğim. Yıllardır emeğimle, bileğimle, yüreğimle yazdım çizdim iyi veya kötü orası tartışılır. Ha hiç mi başka yerden kopyala yapıştır yapmadım, evet yaptım. Ama her zaman da aldığım yerin kaynağını gösterdim veya izin alarak paylaştım. Kişisel blog olduğum halde bir çok yerden reklam ve tanıtım yazısı aldım. Hâlâ’da almaya devam ediyorum. Kişisel blog olduğum halde kimse inanmayacak ama benim bir sponsorum var. Allah razı olsun. Bir çok reklam – tanıtım yazısı gönderiyor. Ve çok şükür ki cep harçlığım fazlasıyla çıkıyor.

Malumunuz ben bu zamana kadar sabit bir reklam almadım. Bazı nedenlerden dolayı da alamadım. Sabit reklam demek istediğim Google Adsense. Arkadaşlar ben blog yazarlığı boyunca parayı her zaman ikinci planda tuttum. Diyeceksiniz ki sitenin hiç mi masrafı olmuyor(du). Evet oluyordu ama bir şekilde hallediyordum. Benim her zaman ki düşüncem etrafıma, tanıdıklarıma, tanımadıklarıma yardımcı olmak, onları bir nebze de olsa bilgilendirmek, yol göstermek.

O kadar emek veriyorsun, hiç mi karşılığını almıyorsun sorusuna gelecek olursak. Evet bu zamana kadar bir çok blog yazısı, makale yazdım. Emeğimin karşılığını almadım ama emek verdiğim şeyleri, insanlar okuyarak bir şeyler kazanmış ise o benim kazandığım en büyük emektir.

Şimdi gelelim asıl konuya. Ben 5 yıldır bloguma Google Adsense reklamı almıyordum. Bir çok kez başvurdum ama hep reddettiler. Ben de fazla üstelemedim. Ekim ayından bu yana blogumu takip edenler görmüştür illa ki, bir Google Adsense reklamı vardı. Bu reklamı sağ olsun Çağrı Akol abimden almıştım halen onun reklamı duruyor blogumda. Ne kadar tıklanma oldu, ne kadar para geldi hiç bilmiyorum. Hiçte sormadım, çünkü önemsemiyordum. Helali hoş olsun abime.

Hep soruyorlar bu blog’dan para kazanıyor musun ? diye. Evet arkadaşlar kazanıyorum. Ve şimdi de sizden bir rica da bulunmak istiyorum. Madem bu para konusunu çok önemsiyorsunuz blogumda bulunan, header (üst kısım), yazı içi ve sidebar (sağ menü)’da bulunan reklamlara tıklarsanız çok minnet duyarım.

Ama bir önemli konuya değinmek istiyorum. Bana mesaj atıp iyi hoş konuşup sonrasında kanka, kardeşim, hocam vs tanıtım yazımız var, reklamımız var paylaşır mısın diyorsunuz. Bende evet diyorum ama, ücretli yapıyorum dedikten sonra neden ağıza alınmayacak küfürler söylüyorsunuz. Vereceğiniz en kötü 20 tl ve o tanıtım yazısı arşiv de kalacak ve siz bana gelmiş küfür ediyorsunuz, engelliyorsunuz vs. Bu mu sizin insanlığınız, değeriniz. Yazıklar olsun diyorum. Sizleri Allaha havale ediyorum. Eğer bu durum bu şekilde devam ederse o isimler hakkında burada tek tek yazı yazacağım.

Yalçın Güler
Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek, Huawei Aksesuar ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir