Blogumu Kimler Takip Ediyor ?

Blogunu kimler takip ediyor sorusunu en az 10 kişiden 9 kişi soruyor bana. Artık herkese tek tek söylemek yerine bunu bir blog yazısı olarak yazmak istedim. Aslında bunu bende merak etmiyor değilim.

Blogumu genellikle yeni blog yazmaya başlayanlar, bilişim alanında kendini kanıtlamış webmaster’lar, bilgisayar programcılığı öğrencileri, bilgisayar öğretmenliği ve bilgisayar öğretmenleri, bilgisayar mühendisleri, yönetim bilişim sistemleri öğrencileri takip etmektedir.

Blogumu takip edenlerin listesini yüzdelik oranlarla da paylaşmak istiyorum.

Blogumu %58 erkekler, %42 ise kadınlar takip ediyor.
Yaş kategorisi olarak %2 18 yaş altı, %16 18-24 yaş arası, %70 25-34 yaş arası, %7 35-44 yaş arası ve geriye kalan %5’lik kısım ise 45 yaş üzeri olarak blogumu takip etmekte.
Ülke olarak blogumu %67 Türkiye, %22 Rusya, %5 Avusturya, %2 Almanya ve geriye kalan %4’lük kısım ise diğer ülkelerden takip edilmekte.
Sosyal medya alanı olarak %55 facebook, %20 twitter, %15 google plus, %6 linkedin ve geriye kalan %4’lük kısım ise diğer sosyal medya alanlarından takip edilmekte.

Yalçın Güler
Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek, Huawei Aksesuar ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir