Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere unutamadığım oyunlar ile ilgili görüşlerimi yazacağım. Aslında böyle bir yazı yazmayı düşünüyordum ama mimi başlatan Sezer abim ve takip de olduğum Tahsin Sungur ve Çağrı Mustafa Alkan abim de mimi paylaşmış. Ama beni mimleme mişler. Canları sağ olsun. Ama Erdem Cırık kardeşim sağ olsun beni mimlemiş. Neyse uzatmadan konuya dönelim.

Snake

snake-ylcnguler

Hastasıyım bu oyunun. Küçükken babamın telsizli nokia telefonundan şarjı bitene kadar oynardım. Akşam işten gelmesini dört gözle bekleyip direk telefonu isterdim ve hep bunu oynardım. Tek sevmediğim yanı duvara ya da kuyruğuna çaprınca çıkan CRRKKK sesiydi.

Mario

mario-ylcnguler

Çok severdim bu oyunu. Gerçi benim dönemim de ki her insan sever. Tek sevmediğim yanı o canavarlar ve kaplumbağlardı. Sayısını hatırlayamıyorum ama o son bölüme geçip prensesi hiç bir kere bile kurtaramadığımı çok iyi biliyorum.

Fifa 07

FIFA 07-ylcnguler

Heyytt bee ne oynardım şu oyunu. Kendi adamımı yapardım özelliklerini hep fullerdim forvete koyardım. 3 favori takımım vardı. Menejerlik oynarken hep Beşiktaş, Barcelona ve Real Madrid alırdım. C.Ronalda, Messi, Lampard, Ronaldinho, Quaresma, Guti, Xavi vb gibi oyuncuları hep aynı takıma alırdım ve tabii ki de şampiyon olurdum. Lisede çok oynardık bunu. 10 saatlik derste en az 8 saat fifa 07 oynardık. Kazanan kazananla, kaybeden kaybedenle oynardı.

Counter Strike – Half Life

counter strike-ylcnguler

2000 li yılların en favori oyunuydu. Herkes bunu oynardı. Bizde arkadaşlarla arada okuldan kaçıp internet kafe de en az 4-5 saat oynardık. Genellikle iceworld ve poolday bölümlerinde oynardık. Çok zevkli olurdu. Aynı şekilde de Half Life oynardık. Zaten bu ikisini oynamayan nesil çok şey kaybettiklerinden haberleri yok. Hep crossfire bölümünü oynardık. Favori silahım crossbow’du yani ok atan silahtı. Gıcıklık olsun diye arka tarafa gider bombayı etkinleştirip geri gelirdim.

Age Of Empires

Age Of Empires - ylcnguler

Çok sevdiğim bir oyun. Her sürümünü oynamışımdır. Yine bunu okulda 5-6 kişi grup şeklinde kurar oynardık. Çok saçma gibi gelebiliyor ilk başı. 5 tane köylü çalışıp didinip o koca köyü kuruyor. Bu oyunda favorim papazlardı. Karşı düşmanın yakınına gidip, yakıp yıkardım. Sonra kaçabilirsem kaçardım, yoksa askerler hemen hallederdi.

GTA San Andreas

GTA San Andreas - ylcnguler

Görevini hiç bitiremediğim bir oyundu. Günlerce aylarca oynadığım halde görevleri bitirip sonuna gelemiyordum. Saç ekim işlemi kısa olduğu kadar ucuzdur da $50 – $100 civarı bir şey. Makas kullanmaması ayrı bir yetenek. Gerçek hayatta da olmasını istediğim berberdir. Düşünsenize beğenmediniz bir kesim oluyor veya keşke kestirmeseydim dediğiniz oluyor, uzamasını bekliyorsunuz halbuki böyle saç uzatan berberlerimiz olsa beklemek derdinden kurtulsak ne güzel olur değil mi. Ama o kadar parayı nasıl verirdik hiç bilmiyorum.

Tekken

tekken - ylcnguler

90 lı ve 2000 li yılların vazgeçilmez atari oyunudur. Atari salonlarında büyüdüğüm için çok iyi oynuyordum. Her zaman RYU alırdım ben. Hastasıydım o adamın. Keşke eski atari sistemi geri gelse de oynasak.

Bu mimi Recep Hilmi TUFAN ve Cyerol ‘a gönderiyorum.