Genel – Mim

Bir mim ile daha karşınızdayım. Blog sitelerini dolaşırken gözüme bir blog çarptı Geveze Kitap Kurdu. Çok hoşuma gitti ve orda olan mim konusuna bende cevap yazmak istedim. Kitap üzerine bir blog kurmuş ve çok başarılı. Kendisiyle tanışmak isterim. Neyse fazla uzatmadan mim’e geçelim…

 

Blog açma hikayeniz nedir ?
2011 yılının Haziran ayında facebook’ta bir sayfada rastgele dolaşırken bir adam tanıdım adı Müjdat Sayar dı. Kendisi o zamanlar facebook sayfasında paylaşım yapardı bende durmadan beğenir yorum yapardım. Sonra dedim ki ekleyim bari. Bir gün sonra bana da bir facebook sayfası açtı şaşırmıştım. 1 gün içinde güvenmişti samimiyeti kurmuştuk. Daha sonra Müjdat abi blogger açmış kendine. Facebook’da paylaştığı yazıları şiirleri paylaşıyordu. Abi bana da açalım dedim. Kırmadı ve açtı. Ben önüme ne geliyorsa paylaşıyordum. Spor, şiir, resim, müzik, haber vs vs blogum çöp olmuştu.Sonra abim de ki ; böyle blog olmaz kardeşim. Eğer iyi bir şeyler yapmak istiyorsan tek bir şey de yazman gerekir ve özgün olman gerekir, hiç bir yer de olmayan şeyleri yaz ki senin bloguna gelsinler tanısınlar seni demişti. Ve o gün bugündür ALLAH’ıma çok şükür çok iyi yerlere geldim. Bir sürü abi, abla, kardeş tanıdım. Hiç biri yardımını esirgemedi özellikle Çağrı AKOL abim çok destek oldu.Reklamlar aldım sattım, yazılar aldım sattım ve ilk kendi helal paramı bu blog da kazandım. En önemlisi SDN Teknosa 55.ci Dergisine çıktım ve anlamıştım ki iyi yerlere gelmişim.

Blog isminiz nereden geliyor ? Neden bu isim ?
Blog ismim kendi adım. Çünkü  bi nevi de olsa adımı duyurmak tanınmak istedim ve başardım.

Hangi mevsimi seversiniz ?
Benim hiç bir mevsimle alakam yoktur. Yazın dışarı çıktığım zaman direk terlemeye başlarım ve gözlerim şişmeye başlar, ayrıca yeşillik alerjim vardır. Kışın ise ayaklarım çok üşür. Kat kat çorap giyerim kalın bot giyerim ama yine ayaklarım üşür. Kansızlık genimizde var ne yapıyım. O yüzden sadece ilkbahar ve sonbaharı severim.

Kırmızı ruj mu eyeliner mi ?
Vallahi kadınlara her ikisi yakışıyor ama bazen eyeliner’i çok abartıyorlar doğru ya doğru 🙂

Blog yazmaz sana ne kazandırdı ?
Blog yazmak bana ilk öncelikle türkçeyi daha iyi anlamama yardımcı oldu. (yazım kuralları). Farklı farklı şehirlerden farklı farklı değişik abiler, ablalar, kardeşler tanıdım. Allaha şükür hepsiyle aram iyidir hâlâ konuşuruz. Blog yazmak bana özgüven kazandırdı.

Kitap okumak mı bir şeyler yazmak mı ?
Vallahi benim pek kitaplarla aram yoktur. Ama sevdiğim yazarın yazılarını, şiirlerini, köşe yazılarını okurum ve ne demek istediğini kendimce yorumlarım.

En çok etkilendiğin film hangisidir ?
Aslında bir çok filmden etkilenmişimdir. Ama İncir Reçeli 2 filminden aşırı çok etkilendim.

Hangi tür kitap & film ?
Aşk ve macera tür kitapları tavsiye ederim. Film olarak ise aşk, dram, macera, savaş, komedi filmlerini tavsiye ederim ve severim..

Öğrenci olmak mı iş hayatı mı ?
Vallahi kendimi bildim bileli öğrenciyim. Öğrencilik iyidir aslında. Büyüdüğünde keşke hep öğrenci kalsam diyen insanlar vardır.

Kitap okumak mı film izlemek mi ?
Bana kalırsa filmi tercih ederim 🙂 Kitap okurken vakit geçmiyor bee.

Klasik giyim mi spor giyim mi ?
Ben genellikle klasik giyinmeyi severim ama canım sıkkın mutsuz olduğum zamanlar spor giyinirim ferahlarım (tavsiye ederim)

En sevdiğin yemek ?
En sevdiğim yemek mercimek, tarhana, ezogelin çorbalarıdır. Karnıyarık, pilav, kuru fasulye, nohut, yeşil fasulye ve bol yoğurtlu kabaktır.

En sevdiğin dizi ?
Beni böyle sev, zengin kız fakir oğlan, arka sokaklar.

Asla almaktan vazgeçmeyeceğin şey ne?
Beşiktaş’a dair ne varsa

Bu mim’i Erdem Çırık, İsmail Cem Karakurt, Furkan Yurdakul, Baran Somaklı, Bilal Kızıl, Mehmet Anıl Şenyurt, Enes Aktaş, Berk Uzun, Mert Can Eyriyer, Can Yiğiterol, Burak Koçak,  Eren Yıldız, Ahmet İdin, Oğuzhan İsa Temiz, Cüneyt Emre Topal, Volkan Akkuş, Utku Kocaoğlu, Ahmet Bilmez, Oğuzhan Akştit ve Berkay Taş gönderiyorum

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir