Tüm dünyanın beklediği o gün geldi derken, herkesin hayatından bir yıl daha eksilmiş oldu. Buna tüm canlılar dahil olmak üzere. Ben dahil kimse için iyi geçtiğini zannetmiyorum. 2017 resmen biz müslüman alemine zehir, kabus oldu. 

2017 ölümler, depremler, şehitler, üzüntüler, patlamaların olduğu kötü bir yıldı. Geçen sene olduğu gibi bu sene de olumlu bir şey yaşamadım. Bir çok kişi de yaşamamıştır buna eminim. İnsanlar kendilerine bir şey katabilmek, var olduğunu hissedebilmek için illa ki başına veya yakın tanıdığı birine kötü bir şey gelsin istiyor. Tabii Allah kimseye kötü bir gün göstermesin ama bu yazdığım saçma olsa da bir yandan bakıldığı zaman çok mantıklı geliyor.

2017’da Yaşadıklarım !

Artık zamanı geldi çattı bu yazıyı yazmam gerekiyordu. Zaten aylardır bu günü bekliyordum.

 • Ocak: Blogumda ciddi bir sıkıntı yaşamaktaydım ve bu nedenle sunucumu değiştirdim. Dedemin vefatından 2 hafta sonra bir üzücü haber daha aldım.
 • Şubat: En sevdiğim ay. Çünkü şubat ayında doğdum ve 21 yaş günümü ailem ile birlikte kutladım. Şeker kontrolü için Konya’ya gittim ve doktorum artık insülin kullanmayacaksın, hap ile devam edeceksin dedi.
 • Mart: Uzun bir sürenin ardından spor yapmaya tekrardan başladım. Microsoft Açık Akademi‘den ders almaya başladım. Daha doğrusu orada ki ders videolarını izleyerek kendime bir şeyler katabileceğimi düşünüyordum ve kattım da.
 • Nisan: Katılmış olduğum bir konferans sonrası mail üzerinden, Adobe yetkililerinden iş teklifi aldım, fakat kabul etmedim. Sosyal medya ve reklam ajansında işe başladım.
 • Mayıs: Aksaray da ilki gerçekleşen kitap günleri fuarında sosyal medya görevlisiydim. Anlık resimler, videolar, canlı yayınlar yaptım. Beşiktaş – Lyon maçını izlerken sinirle kendi koluma vurup parmağımı kırdım. Kolum alçıya alındıktan sonra işten çıktım. Ve belki bu yılın en güzel şeyi, Beşiktaş’ın şampiyon olması ve 3. yıldızı almamız.
 • Haziran:  Mübarek Ramazan ayı, Allah tuttuğumuz oruçları, ibadetleri kabul etmiştir inşallah. Şeker hastası olmama rağmen bu sene de orucumu tuttum. Sadece 2 gün tutamadım onunda belirli nedenleri vardı. Röportaj Merkezi ile keyifli bir söyleşi yaptık. Evren Soyuçok (e-vren günlüğü) ağabeyimin Blog Sohbetleri ilk canlı yayın konuğu oldum.
 • Temmuz: Düğün için Ankara’ya gittim. Hem de kısa süreli tatil yapmış oldum. Malum olay 15 Temmuz 2016 da yaşadıklarımı anlattım. Lise de yaşamış olduğum bir anıyı paylaştım. Sporu bıraktım. Yıllar sonra merkezi ısıtmadan kurtulup doğalgaz’a geçtik. Yeni sitemi kodlamaya başladım. Detayları yakında. Blog yazarı Özge abla ile keyifli bir söyleşi yaptık.
 • Ağustos: Uzun bir süredir bağımlı olduğum Combat Arms: Reloaded çok oyunculu çevrimiçi  savaş oyunu videosunu çekmeye başladım. Düğün için günü birlik Ankara’ya gittim. Almanya’dan kuzenim geldi ve bir hafta onunla beraber takıldık. Plan da bir değişiklik yaptık ve kuzenimi yalnız göndermek yerine hep beraber Ankara’ya gittik. Yıllardır komşumuz olan bıçakçının yanında Kurban Bayramı sebebiyle 2 hafta çalışıp yevmiyemi aldım.
 • Eylül: Bayram bitiminin hemen ardından Konya’ya şeker kontrolüne gittim. Değerlerim yükseldiği için doktorum 1 şeker ilacı daha verdi. Beşiktaş’ın 15. Şampiyonluk kutlamasını yaptık. Bisikletim çalındı ve aynı gün geri buldum. Yeni projem İçerik Manya‘nı yayına sürdüm. 28 Eylül de blogum hacklendi.
 • Ekim: Sunucu ve tema değişikliği yaptım. Bir çok yazım silindi. Yazıları, yorumları ve resimleri tek tek yedek aldım. Kuzenimin düğünü oldu.
 • Kasım: Blogum 7 yaşına girdi. Daha nice yıllar blog yazarım inşallah.
 • Aralık: Şeker kontrolü için Konya’ya gittim ve değerlerim büyük bir oranda düşmüştü. Doktorum Guatr ilacını kesti ve iki ayrı şeker ilacı içmek yerine bana iki ilacın etkisinde bir ilaç yazdı. 3. Akdeniz Bilişim Zirvesine gittim. İş başvurusu için gittiğim firmadan yine eli boş döndüm. Annem ve Babam kuzenimin düğünü için Almanya’ya gittiler. Blogum sunucudan kaynaklı bir sorundan dolayı 1 hafta kapalı durumdaydı.

Evet arkadaşlar, bu yıl başımdan geçen her şeyi kısaca anlattım. Bir çok şeyi detaylı anlatamadım ama kırmızı yazılı kelimelere tıklayarak yaşantımı detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. İnşallah 2018’de diğer yıllar gibi kötü geçmez. Sağlık, huzur, mutluluk, barış dolu bir yıl diliyorum. Dualarda buluşmak dileğiyle.

Yazımı sonlandırmadan önce bunu bir #mim olarak kabul edip, yazmak isteyen herkese gönderiyorum. Yazılarınızı yazdıktan sonra yoruma yazarsınız, bizde okuruz.