Blog Muhasebesi – Mim

Evet bir mim etkinliği ile daha karşı karşıyayız. Değerli blogger kardeşim Semih, bu yazısına beni layık görmüş ve mimlemiş. Aslında bu mime karşılık vermeyecektim. Çünkü soruların bir çok kısmını belirli yazılarım da belirtmiştim.

Blog Alemine Nasıl Girdin?

Yukarıda da dediğim gibi sorunun cevaplarını belirli yazılarım da belirtmiştim. Eski yazılarıma giderek blog alemine nasıl girdim okuyabilirsiniz. Blogumu yeni takip edenler için bir kez daha özet geçeyim.
Orta okul sonlarına doğru Facebook sayfalarına aşırı derece hevesim vardı. Müjdat Sayar diye kral bir adam tanıdım ve onun Facebook sayfalarında adminlik yaptım. Bir gün Müjdat ağabeyim Facebook sayfasının adında blogspot tabanlı bir blog açmıştı. Bende hiç durur muyum, ağabey bana da açalım bir blog dedim ve 2010 kasım ayında blogspot tabanlı blog açıp (http://byguler.blogspot.com – dan http://ylcnguler.blogspot.com) geçiş yapıp yazmaya başladım. Liseye geçtim ve Bilişim Teknolojileri Alanı okudum bundan da destek alarak yapabileceğimi düşündüm.
Bundan 7 – 8 yıl öncesinde Müjdat ağabeyimle konuşurken şunları söylemiştim.
Müjdat ağabey biz bu blogu açmakla çok iyi yaptık. Hatta geç bile kaldık. İnanıyorum ki ilerleyen yıllarda Blog yazarlığı ve sosyal medya çok güçlenecek ve iş haline gelecek. Buna adım gibi eminim. Onun için blog yazılarımın reklamını sosyal medya da en iyi şekilde yapacağım ve iyi bir yerlere geleceğim.
 Yıllar geçti ve bu söylediklerimi asla unutmadım. Olur da okursan Müjdat ağabey, bana çok güzel yol gösterdin. İyi ki varsın.

Hangi Blog Sana İlham Oldu?

Tabii blogun ilk zamanları Müjdat ağabeyim çok yardımcı oldu. Daha sonrasında Furkan Özden, Blog Hocamın sahibi Serdar Kara ve Çekingen Blogun sahibi Çağrı Akol ağabeylerim bana çok çok ilham kaynağı ve destek oldu. Belki daha bir çok blog vardır ama şuan hatırladıklarım bunlar.

Bloga Yazdığın İlk Yazınla Son Yazın Arasında Fark Varmı ?

Dağlar kadar fark var diyebilirim. İlk kişisel blog yazım 48 kelime ile oluşmaktadır. Bu yazım +350 kelimeyi geçmiş durumda. Yazım hataları, hitap şekillerim, yanlış bildiğim kelimeleri blog yazarak ve okuyarak hepsini düzeltmeye çaba gösterdim.

Yakın Çevrendeki İnsanlar Blogunu Biliyor Mu ?

Blogumdan aileme ve akraba çevreme hiç söz etmedim. Ama sosyal medya da sürekli aktif paylaşım yaptığım için illa ki blogumu görmüşlerdir. Belki de her yazımı okuyorlardır. “ Eğer okuyorsanız yorum yapın beaaa :))

Blog Yazmak Yaşantına Ne Kattı Ya Da Ne Çıkardı ?

Bir çok şey kattı diyebilirim. Kişisel blog yazmak gerçekten beni bana gösterdi. Kendimi ifade edebilme imkanı sundu. Yeni yeni bloglar, yeni arkadaşlıklar, dostluklar kazanmamı sağladı. Maddi ve manevi hayatıma bir çok şey kattı.
Arkadaş dediğim insanların gerçek yüzünü görme imkanı sağladı.

Şu Anda Blogunda Kaç Yazı ve Kaç Sayfa Görüntülenmen Var ?

Bu mim yazısıyla beraber toplam sağ kalan 300 yazım bulunmaktadır. Görüntülenme hakkında bir şey yazamayacağım. Bilenler bilir talihsiz bir olay yaşamıştım ve blogum hacklenmişti. +500 küsur yazıdan anca bu kadarını kurtara bilmiştim. Analizlerde sıfırlandı doğal olarak.

Hangi Blogun Muhasebesini Öğrenmek İstiyorsun

Değerli ablam Ece Evren’i, kardeşim Nur’u, ağabeyim Gökhan Tekin’i ve Furkan Özden’i mimliyorum.

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

One thought on “Blog Muhasebesi – Mim

  1. Oldukça ortak yönümüz var Yalçın. Beni de mimlediğin için teşekkür ederim. Uzun zaman olmuştu mim yazısı yazmayalı. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir