Selamlar bayanlar ve baylar. Yepyeni bir mim yazısına hoş geldiniz. Sıcak bir perşembe günü balkonda blog okuma sefası yaparken karşıma bir çok kez Sinema ve Ben isimli mim yazısı çıktı. Bende rahat durur muyum, kolları sıvadım ve klavyenin başına geçtim. Öncelikle bu güzel mimi başlatan Öneri Makinesine çok çok teşekkür ediyorum ve lafı daha fazla uzatmadan mime geçiyorum.

1- Sinemada izlediğin ilk film ?

Sinema da izlediğim ilk film, Cem Yılmaz’ın yontma taş devri’nde geçen yeni macerası olan A.R.O.G filmidir. Filme Almanya’dan ve Ankara’dan gelen yengem, ağabeyim ve kuzenlerim ile birlikte gitmiştim. Hayatımda ilk defa sinema salonuna gitmiştim ve çok heyecanlanmıştım. İlkleri hiç bir zaman unutmam.

2- Film en güzel ………’de/a izlenir ?

Film bence en güzel ekran büyüklüğü, ses kalitesi, oturum rahatlığı açısından sinemada izlenir. Kalabalık film ortamını sevmem rahatsız olurum derseniz sevgiliniz, nişanlınız veya eşiniz ile beraber sessiz sakin bir ortam olsun isterseniz evde film izleyebilirsiniz.

3- Film izlerken olmazsa olmazın var mı ?

Özellikle sinema da film izlerken sessiz bir ortam olmasını isterim. Sinemaya ne zaman gitsem çocuk sesleri, telefonu çalan insanlar, film izlerken kalkıp perdeyi kapatıp giden insanlardan nefret ediyorum. Filmi en başından izlemeyi severim. Film başlayıp 5 dakika geçtikten sonra o filmi asla izlemem. O film saniye saniye izlenecek.

4- Mısır mı yoksa Cipsi mi ?

Evde mısır ve cipsi. Sinema da ise mısır ve su.

5- 2D mi 3D mi ?

Bu zamana kadar sinemalarda hep 2 boyutlu filmler izledim. Gözlük problemim olduğu için 3 boyutlu filmleri tercih etmiyorum.

6- Avm sineması mı yoksa Sokak sineması mı ?

Aksaray’da sokak sineması hiç olmadığı için, mecburen alışveriş merkezinde ki sinemaya gidiyorum.

7- Tek başına mı yoksa Kalabalık mı ?

Sadece komedi filmlerinde kalabalık ortamı severim. Ama bilim kurgu, romantik, aksiyon, macera, suç ve gerilim filmlerinde tek başına olmayı tercih ederim.

8- Filmden önce filmin fragmanını mı izlemek ? Yorumları mı okumak ?

İlk olarak filmin afişine ve fragmanına bakarım. Filmi izledikten sonra ben kendi yorumu yaparım ve diğer yorumları öyle okurum. Hiç bir zaman filmden önce yorumları asla okumam.

 

Bu mimi isteyen herkes yazabilir. Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah