Blog mu Twitch mi ?

Uzun zamandır yazı yazmadığım için bloguma hiç kimse gelip gitmiyordur diye düşünüyordum. Ama yanlış düşünmüşüm. Aylardır güncel aktif bir şekilde yazı yazmasam da ortalama günlük +150 tekil kullanıcı bloguma girip göz atıyormuş. Eski yazılarım hala okunmaya devam ediyor. Bu beni oldukça çok mutlu etti. Kişisel bir blog için bana göre bu tekil kullanıcı sayısı çok fazla. Eskisi kadar olmasa da, artık bloguma yazı yazmaya başlayacağım.

Twitch mi Blog mu

Blog ortamını saldıktan sonra kendimi Twitch ortamına attım. Aslında uzun bir zamandır bu Twitch platformunun içinde yer almaktayım. Normalde bunun yazısını uzun bir zaman önce blogumda Canlı Yayınlara Başlıyorum başlığı altında yazmıştım. Bilmeyenler için tekrar güncel bir yazı yazmak istedim.

Yıllar önce bir çok blog yazarı blogunu bırakıp Youtube geçiş yapmıştı. Sürekli dillerde şu soru vardı.

– ” Blog mu Vlog mu ? ” Youtube geçen bir çok kişi ünlü olmak ve daha fazla para kazanabilmek için bu yolu seçti. Kazandılar ve bir çoğu da ünlü oldu. Bir çoğuda benim arkadaşımdı ama Youtube geçince o arkadaşlığın arasına duvar girdi. Biz blogumuzu yazmaya devam ettik. Şimdi bunu okurken diyeceksiniz ki sende blogdan twitch’e geçtin orada abonelik bağış sistemi var, paraya para demiyorsundur.

Şöyle ufak detay bilgi vermek gerekirse, Youtube geçip özel hayatımı yediğim içtiğim sı*tığım şeyleri zırt bırt paylaşmak, insanların gözüne sokmak yerine Twitch ortamını tercih ederim. 3 yıldır yayın yapıyorum ve amacım sadece eğlenmek, oyun oynamak ve güzel insanlarla vakit geçirmek. Blog yazarlığında da tanındığım gibi Twitch’de de belli bir kitleye ulaştım ve bir çok çevre edindim. Küçük bir kanal olmama rağmen bir çok e-sporcu ve yayıncı ile tanıştım. Edindiğim çevre ile sürekli iletişim halindeyiz, aile gibi bir şey olduk. Kendi yayınım da, başka yayınlarda veya discord da sürekli vakit geçiyoruz. Eğlence şamata gırgır derken sabahları ettiğimiz zamanlar oluyor. Sizde aşağıda ki bağlantıdan yayınıma gelip takip edebilir veya Discord sunucuma gelebilirsiniz.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah.

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

5 thoughts on “Blog mu Twitch mi ?

    1. Milletin özel hayatı hep el atında. Yediği, içtiği, giydiği, gezdiği tüm özel yaşantılar göz ardı edilerek milyonlarca insanın göz önünde sergileniyor.

  1. Blog cidden artık okunmuyor bir ara ben de çok emek vermiştim ama okumayı sevmeyen çok insanın olduğu bir coğrafya burası. Artık doğru düzgün şiir kitapları basılmıyor mesela, yazarlar kitaplardan para kazanamıyor, edebi olan her şeyin değeri azaldı. Bizlerin kıymet bilmesi daha da zor. İnsanlar dolu şeyler okumayı da sevmiyorlar bir bakıyorsunuz biri aşk hayatını anlatmış o blog okunuyor ya da kozmetik blogları bir nebze şanslı. Ama işe yarar düzgün bloglar okunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir