Yeni Yıldan Beklentilerim – Mim

Yeni Yıldan Beklentilerim – Mim

Malum her blog yazarı gibi içerik sıkıntısı çektiğim için, bu aralar çok sık mim yazar oldum evet. Beni de kara listeye alarak bu güzel başlıklı mim etkinliğini bana paslayan değerli arkadaşım Nur’a (namı diğer: yalnız ama özgür) çok teşekkür ediyorum. Blog da çıkan ufak tefek pürüzler için yazıyı biraz geciktirdim. (Nur kanka kusura bakma) Hadi mime geçelim.

İnşallah 2018’de diğer yıllar gibi kötü geçmez, diyerekten mime geçiyorum.

2018’den Beklentilerim ve Yapacaklarım

 • Yeni Bir İş: 1 buçuk yılı aşkın işsizim. Umarım 2018 yılı bana şans getirir ve hayırlısı ile bir işe başlarım.
 • Sağlık: Yaklaşık 1 yıldır diyabet ve guatr hastasıydım. Aralık ayında yaptırmış olduğum tahliller sonucunda doktorum kullandığım guatr ilacını tamamen kestirdi. Umarım Mart ayında ki tahliller yine iyi çıkar ve o ilacı bir daha kullanmam. İnşallah şeker ilaçlarından da kurtulup dertsiz, sıkıntısız, sinirsiz bir rahat hayatım olur.
 • Aşk: Nasip kısmet diyelim. Belki birisi gelir kalbimi çalar gider.
 • Kötü Haberler Almayalım: İnşallah 2018 yılında patlama haberleri, şehit haberleri, deprem haberleri almayız.
 • Kitap Okumak: Yeni yılda 50 tane kitap okuma gibi bir amacım var. Umarım bunu başarabilirim.
 • İçerik Üretmek: 2018 yılında bloguma 100 özgün içerik yazma hedefim var. (Pek emin değilim ama umarım başarabilirim) Diğer projem olan İçerik Manya içinde 2018 yılında 200 özgün içerik yazma hedefim var.
 • Başarı: Hayattan her zaman istediğim şeydir. Henüz bir işim olmasa da iş dünyasında ve blog yazarlığında başarılı olmayı istemişimdir.

  Eğer bir şey yaptıysanız ve mükemmel bir şey olduğu ortaya çıktıysa, ona takılmadan bir sonraki mükemmel şeye başlamanız gerektiğini düşünüyorum. Steve Jobs

 • Doların Düşmesi: Domain parasına 9.35 dolar ödemek nedir arkadaş ya. Artık düşsün şu dolar. İnşallah düşer. Düşmeli de.
 • Etkinliklere Katılmak: Elimden geldiği kadarıyla zamanım oldukça bilişim ve teknoloji alanında ki etkinliklere katılmaya çalışacağım.
 • Düğünlere gitmek: Malum Ankaralı olduğum için düğünleri pek bir severim. Hele ki düğün de bağlamayı istediğim gibi çalan bir müzisyen olursa tadından yenmez. 2017 de bir çok tanıdığım nişanlandı. Yeni yılda evlenecek olan tanıdıklardan davetiye bekliyorum. Davetiye gelmezse bende gelmem arkadaş 🙂
 • Daha Güzel Oyun Havaları: Ankaralı sanatçılardan yeni yılda daha güzel oynak şarkılar bekliyorum. (Alemciyiz gardaş napcan)

Yazımı sonlandırmadan önce bu #mimi; Ahmet Bilmez, Beyda’nın Kitaplığı, Çağrı Mustafa Alkan, Çıplak Yazar, Ece Evren, Eda Demir, Elif Sağlık, Erol Apaydın, Fatma Erdem, Gökhan Tekin, Özge Yazıyor, Pınar Çobanoğlu, Recep Hilmi Tufan, Ruhsuz Atmaca, Sezer İltekin, Tahsin Sungur, Timur Demir, Yasemin Avun, Yeşim Mutlu ve Yeşimle Her Telden‘e gönderiyorum. Biraz fazla oldu ama ne yapayım, yazmaya başladım mı duramıyorum. Aklıma gelenleri yazdım fakat ismini yazmadıklarım ne olur darılmasın. İnsanlık hali unutabiliyoruz. Yazılarınızı yazdıktan sonra yoruma yazarsınız, bizde okuruz.

Hatalı cümlelerim, kelimelerim illa ki olmuştur, sürç-i lisan ettiysem affola. Eyvallah

14 Yorum

 1. Twitter’da gördüm geldim…Mim daveti için teşekkür ederim…2018 hepimiz için güzelliklerle dolu bir yıl olur umarım.Başta sağlığınızla ilgili olmak üzere iş,aşk,düğün :)))) hayatınızda istediğiniz güzellikleri yaşayacağınız bir sene olsun…Mim’e severek katılırım ama şu an yayınlamam gereken yazılardan dolayı ocağı bulur paylaşımım…

  Cevapla
  1. Rica ederim, hoşgeldiniz 🙂 İnşallah sizlerinde güzel bir seneniz olsun. Cevabınızı en kısa sürede bekliyorum.

   Cevapla
 2. Yeni yılda sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim kardeşim. İnşallah her şey istediğin gibi olur. Yazında beni de mimlediğin için teşekkür ederim.

  Cevapla
  1. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim Gökhan ağabey. Umarım bu yıl benim için ve milletimiz için güzel geçer.

   Cevapla
 3. Yalçın mimler birikiyor. Ocak ayında ben de bir yazı yazarım. Blog sözlük kitap okuma grubuna beklerim. 25 kitap garanti olur böylelikle. Umarım tüm isteklerini gerçekleştireceğin bir yıl olur. Sevgiler.

  Cevapla
  1. Vallahi abla içerik üretme kısmında sıkıntı çektiğim için mimlere sardım. Daha sırada 2 tane mim var 😀

   Elimde ki kitapları bitirdikten sonra kitap okuma grubuna katılacağım inşallah. Tabii savsaklamazsam.

   Cevapla
 4. Umarım hedeflerine ulaşırsın. Ben de bu konu ile ilgili bir blog yazısı hazırladım.

  Cevapla
  1. Teşekkür ederim kardeşim. En kısa zamanda dönüş yapacağım. Yeni yılda bol bol bloglarsın inşallah 🙂

   Cevapla
 5. İlk fırsatta yazmaya çalışacağım. Mim için teşekkürler…

  Cevapla
  1. Rica ederim Recep ağabey her daim. En kısa süre de yazını bekliyor olacağım.

   Cevapla
 6. Yeni yılda inşallah isteklerini gerçekleştirebilirsin. Özellikle de 50 kitap beklentini 🙂

  Cevapla
  1. Umarım bu sene başarabilirim. Kitap konusunda şüphelerim var ama yıl sonunda göreceğiz artık.

   Cevapla
 7. Kankii geç olsun güç olmasın, biliyorsun. Bence bu yıl sana harika gelecek ya ben öyle hissediyorum. Hadi inşallah diyorum hepsine. Dikkat et kendinee.

  Cevapla
  1. Biliyorum kanka. İnşallah dilediğin gibi olur. Bende güzel şeyler olmasını diliyorum ve öyle hissediyorum. Bakalım zaman neleri gösterecek.

   Cevapla

Leave a Reply