Selamlar bayanlar ve baylar. 2018 yılına inşallah iyi başlamışsınızdır. Beni sorarsanız ben biraz 2018 yılına sıkıntılı başladım. 1 Ocak günü, Twitter bana hesabımı onaylamak için bir bildirim gönderdi. Hesabım normalde onaylı idi fakat içime bir şüphe düştü. 2 Ocak günü, Twitter bana yine bir çok kez hesap onay bildirimi gönderdi. Yaklaşık 3 kere şifremi değiştirdim ve şu tweeti attım. 

Yukarıda ki tweeti attıktan bir gün sonra Twitter hesabım kapatıldı. Giriş yapmaya çalıştığımda, Twitter benden telefon giriş onay kodu istedi. Onay kodunu gönderdiğim halde telefonuma hiç bir şekilde sms gelmedi. Bu durumu fazla denediğim için, daha sonra tekrar deneyin mesajını aldım. Bir gün sonra yine aynı şekilde onay kodu gönderdim fakat durum da değişiklik yoktu. Yine tekrar deneyin mesajını aldım.

Daha sonrasında internet de ufak çaplı bir arama yaptım. Bir çok kişi bu durumdan şikayetçiydi. Bende olduğu gibi kimseye onay kodu gelmemiş. Telefonda sorun vardır diye hattı başka telefonlara takıp öyle denemişler yine olmamış. 2444’e mesaj atmışlar yine olmamış. (Bilmeyenler için 2444 Twitter Sms servisidir.) Hesabını aylardır açmaya çalışan kişiler bile vardı.

Onca şeyden sonra biraz tırsmaya başladım. Hemen ardından 5 Ocak günü Twitter ile iletişime geçtim ve durumu izah ettim. Çok kısa bir süre içerisinde geri dönüş yaptılar ve bana şöyle bir mail attılar.

Bende hemen geri dönüş yaptım ve giriş yaptığım halde onay kodu istemekte, fakat onay kodunu hiç bir şekilde alamıyorum cevabını verdim.

Yaklaşık 9 saat sonra sevindirici mail gelmişti. Hesabım spam gruplarının birine dahil edilmişti. Çok şükür hesabıma hiçbir şey olmadan geri alabildim. İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim Twitter. Çok hızlısınız.