Türk sinemasının komedi filmleri denince aklıma gelen ilk isim Cem Yılmaz’dır. Arif V 216 filminde de Cem Yılmaz yine yaptı yapacağını ve seyirciden tam not aldı. Tabii benim düşüncem o şekilde. Bu zamana kadar yapmış olduğu filmleri, stand up gösterilerini büyük ilgiyle izledim. İzlemeye de devam ediyorum. (Dikkat Spoiler İçerebilir)

Gora’dan Dünya’ya dönen Arif, sakin bir hayat sürmektedir. Gora da tanıştığı, arkadaş olduğu 216, beklenmedik bir anda Dünya’ya gelir ve Arif’e insan gibi yaşamak istediğini söyler. Mahalle sakinleri bir anda toplanır ve uzaylı istemedikleri için Arif’e baskı yapar. Arif’in Wolverine pençeleri çıkartır ve “biz X kişisi miyiz, niye bizi dışlıyorsunuz” der. Anında tüm dünya da habere olan Arif V 216 zaman makinesiyle 1969 yılına gider.

60lı yıllar da gezinirken bir çocuk Arif’in saatini çalar ve hemen peşine düşerler. Arif V 216 filminde iyi insan vurgulanıyordu. “İyi insanlar sadece filmlerde mi olur Arif, hangi film ya !

Arif V 216’yı mahalleli evinde misafir eder ve 216 gözleri görmeyen Pembe Şeker’e aşık olur. Mülayim olan 216 ne yaptığını bilmez ve yemek masasında ki çorbayı birden tasla beraber tepeye dikti. (Naptın olum sen devrelerin yanacak) 216 sürekli Arif’e aşk konusundan bahsettiği için “bana nostalji bastı moruk, ben kaçıyorum” der ve gider.

Filmde en çok şaşırdığım sahnelerden birisi Garavel Usta’nın gözlerinin açılmasıydı. Ama bu işte bir terslik vardı. Diğer şaşırdığım sahne ise Arif ile 216’nın birbirine küsmesi idi. Ama düşündüğüm gibi olmadı. Bir diğer sahne ise Turist Ömer ile Sadri Alışığın bir konuşmasıydı. Turist Ömer’in “Belki bir daha görüşemeyiz baba, o yüzden hakkını helal et” demesi gözlerimi sulandırmıştı.

Film de Cem Yılmaz’ın eski replikleri de gözümden kaçmadı. Bir çok insan da o repliklerden habersizdi. Ediz Hun’un filmde yer alması unutulmaz bir sahneydi.

Filme çok emek harcandığı net bir şekilde ortadaydı. Görsel efektler çok güzeldi. 90lı çocuğu olsam da film sayesinde 60lı yılları bir kez daha görmüş oldum. İki buçuk saatlik filmde ben aşırı fazla eğlendim. Arif V 216’yı hiç sıkılmadan 10 kere daha izleyebilirim. Sonuç olarak filmin sonu güzel bitti. Filme puanım 10 üzerinden 100.