İzledim: Enes Batur Hayal mi Gerçek mi ?

İnternet fenomeni olan Enes Batur Sungurtekin, kendi hayatını anlatan Hayal Mi Gerçek Mi adlı bir film yaptı. Youtube Türkiye de 7 milyon takipçiye sahip olan Enes Batur’un filmi 19 Ocakta gösterime girmişti ve 2 hafta gibi kısa bir sürede filmin fragmanı 12 milyona ulaşmıştı.

Filmi gerçekten çok merak ediyordum. Film çıktıktan 1 hafta sonra sinemaya gidip izlemek istemiştim fakat alışveriş merkezi ana baba günüydü. Sinema salonunda 7’den 70’e herkes vardı.

Şimdi bana “ya sende mi bu filmi izledin. Bunları mı takip ediyorsun, genç ergen hepsi, bunların yaptığından ne olur, oturdukları yerden para kazanıyorlar” diyeceksiniz. Evet ben bu filmi izledim, takip ediyorum etmeye de devam edeceğim. Hatta ve hatta Danla Biliçi bile takip ediyorum. Yalana gerek yok.

Artık işini yapıp emeğiyle para kazanan kişilere laf sokup boş boş konuşmayın. Sen yapamıyorsun diye bir başkasının yaptığı işi sürekli kötü eleştirmeyin. Ya tebrik et, arkadası da dur yada ömür boyu sus. Artık şu ülkede yapılan işlere saygı duyun destekleyin. Enes Batur, en azından başka başka karaktere bürünerek bir film yapmadı. Kendisini oynadı. Çocukluğundan gençliğine yaşadıklarını biriktirerek bir film yaptı. YouTube videolarından hariç kendisine iyi bir hatıra bıraktı.

Film hakkında uzun uzun şeyler yazmayacağım. Zaten bir çok insan filmin içeriği hakkında yeterli bilgiye sahip. Bazı kısımlar ve karakterler hariç film gayet çok hoş olmuş. Bazı yerlerde doğaçlama oynanmış, bu gerçekten çok hoşuma gitti. Açıkçası ben çok beğendim. Belki bir daha izleyebilirim. Filmi izlemeden, kesinlikle yorum yapmayın.

Sizde hayalinizin peşinden gidin, çalışın. Asla yarına bırakmayın.

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

2 thoughts on “İzledim: Enes Batur Hayal mi Gerçek mi ?

  1. Çok güzel açıklama yapmışsın, çok beğendim teşekkür ederim. Umarım 2.ci filmin yorumu da gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir