Antalya Yolculuğum Nasıl Geçti

Akdeniz Bilişim Zirvesinin yapılacağı günden bir gün önce Nusret Ünver kardeşimle zirvenin kalbi Antalya’ya doğru yola çıktık. İsmini vermeyim, yolcu olduğumuz otobüs şirketi Konya’ya uğrayıp yolcuları alıp giderken en arka koltukta oturan bir yolcu yanına giden muavinle ücret tartışması yaşadı ve muavin yolcunun inmesini söyledi. Çünkü yolcu içkili ve aşırı sarhoştu. Muavin tatlı dille sarhoş yolcuyu indirmeye çalıştı ama sarhoş adam inmemek için ısrar ediyordu ve argo kelimeler kullanmaya başladı. Bu durumdan herkes rahatsız oldu ve muavin zor kullanarak sarhoş yolcuyu kapıdan dışarı fırlattı. Sarhoş yolcu hâlâ argo konuşmaya devam ediyordu. Benim de şartellerim atmıştı inip dövmek istedim ama eline aldığı sopayla tekrar içeri girdi ve vurup kırmaya başladı. Allahtan dışarıdan birisi sarhoş adamı tuttu ve uzaklaştırdı. Daha sonra bir petrole uğradık ve yarım saat felan bekledik. Çünkü otobüs leş gibi içki kokuyordu. Gece yolculuğu olduğu için ben çok üşümüştüm ve diğer arka koltuğa geçtim üstümü örttüm ve yattım.

Uyandığım da Antalya’ya yaklaşmıştık. Terminale kadar etrafı seyrettim, ilk defa gidiyordum çünkü. İndiğimizde bir güvenliğe gideceğimiz yerin adresini sorduk tarif etti, bizde tarif edilen yere gittik ve otobüs bekledik keşke beklemez olaydık. 1 kişi 4 tl olur mu arkadaş yaa. Valla hi 8 tl’yi verince içimiz cız etti. Öğrenci adamız biz kuruş hesabı yapıyoruz. Neyse fazla aramadan adresi bulduk kahvaltı yapmaya gittik. Döndüğümüzde baya bir kalabalık vardı. Hemen yaka kartlarımızı aldık. Etrafı dolaştık, bir kaç kişiyle tanıştık, sağolsun Nusret profesyonel kamera getirmişti. Biraz fotoğraf çekindikten sonra içeri geçtik ve en önlerden bir yere oturduk. Zirve bittiğinde ordan tanıştığımız birisi Nusret’e yardımcı olacaktı yarın ki zirveye de kalacaktı ama o tekrar Aksaray’a dönmüş. Bende Burak abide kaldım. Evinde yemek yedikten sonra biraz oturduk sonra arabayla dolaşmaya çıkardı beni. Konyaaltı sahile felan gittik, daha sonra şirketleri olan Pixel Akademiye gittik. Burak abi işlerini hallettikten sonra direk eve gittik, biraz oturup sohbet ettikten sonra yattık. Çünkü Burak abide bende baya yorgunduk.

Sabah erkenden yola koyulduk, Emrah hocayı aldıktan sonra Akdeniz Üniversitesine geçtik. MaşAllah cıvıl cıvıldı . Zirvenin başlamasına daha vardı. Öğrenci lokaline geçip kahvaltı yaptık. Biraz zaman öldürdükten sonra zirve başladı. Öğleye doğru çok acıkmıştım, öğrenci lokanine gitmiştim, bi köfte kola söyledim kazıklarlar diye düşündüm ama fiyatlar normaldi. Zar zor yedim hatta. Zirve sonunda Burak abi hamburger almış onu yiye yiye terminale kadar bıraktı sağolsun. Hemen Aksaray’a bir bilet aldım yine aynı firmadan, bu sırada otogarda kayboldum, sonradan aklıma geldi ordan bir görevliye sormak. Eve bir kaç hediyelik eşya aldıktan sonra otobüse bindim. Biraz gittikten sonra canım sıkıldı, televizyon açıyım dedim, kulaklık çalışmadı, bende açtım bilgisayarımı taktım kulaklığımı cem yılmaz fundamentals izlemeye başladım. Bitime doğru uykum geldi kapattım, yan koltuk boştu vurdum kafayı yattım bir baktım Aksaray’a gelmişim.

(Not: Zirve’de olup bitenleri bir sonra ki blog yazımda detaylıca yazacağım)

Yalçın Güler
Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek, Huawei Aksesuar ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktayım.
Yorum Yapmayı İhmal Etme