Sonunda beklenen gün geldi çattı. Hayatımda ilk defa şehir dışına çıkmıştım. Oda az çok bildiğim memleketim Ankara’ydı. Yıllar sonra yeniden şehir dışına çıkmam gerekiyordu. Neden diye soracak olursanız mayıs ayında Aksaray Üniversitesine gelen Pixel Akademi kurucuları Emrah Kozan ve Raifhan Aydın’ın konferans vermeleriydi. Zaten bu konu hakkında bir blog yazımda mecvut.

Hayatımda ilk defa alanımla ilgili bir konferansa katılmıştım. Bu konferans sonra kendime dedim ki “neden bende bir şeyler yapmayayıım, çevre edinmeyim, bilgili insanlardan yardım almayayım, fikirlerimi, düşüncelerimi onlara sunmayayım” diye düşündüm ve Emrah hocayla bağlantımı sıkı kurdum. Sık sık mesajlaştık. Gerek Facebook’tan gerekse Twitter’dan. Yine böyle Emrah hocayla konuşurken bana “hiç kimsenin yapmadığı bir bilişim zirvesini biz Akdeniz Bilişim Zirvesi ve Liderlik ve Başarı Zirvesini adı altında yapacağız” demişti. Bende kesin onay gözüyle bakmıştım ve bu zirvelerde üst düzey tavan yapacacaklarından adım gibi emindim. Bende gelme sözümü 2 ay öncesinden vermiştim ve Emrah hoca çok memnun olmuştu.

Antalya’ya geldiğimde hiç yabancılık çekmemiş gibi zirvenin yapılacağı yere gitmiştim. Hayatımda ilk defa deniz şehrine ve beş yıldızlı gold otele gelmiştim. Zirveye 600’ü aşkın kişi katılmıştı. Antalya, İstanbul, Ankara, Malatya, Erzurum, İzmir vb şehirlerden gelenler olmuştu. Katılan herkes bu zirveden çok memnun kalmıştı, tabii bende. Bu organizasyonda Emrah Kozan hocama ve tüm emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bir sonra ki zirve de görüşmek üzere.