Nostalji – Büyüteç İle Kağıt Yakma

Merhaba arkadaşlar sizlere bu nostalji yazımda eskilerin vazgeçilmez aksiyonlu olan büyüteç ile kağıt yakma çocukken uygulanan ilk bilimsel deneyler dendir bence.

Bilen bilir belki eski zamanlarda çok güzel ve bir o kadar da eğlenceli olan büyüteç ile kağıt yakardık :). İyi hatırlıyorum ilk okul 2 veya 3 e giderken küçük bir büyütecim vardı ve her tenefüste arkadaşlarda arka bahçeye gider kimseye görünmeden küçük küçük kağıtları yakmaya çalışırdık. Ama hiç yakamazdık. Tam yakacağım zamanlarda ya zil çalmıştır yada bir hoca görmüş korkmuşuzdur.

Bunlardan en popüleri cips paketleridir. Büyütecin sırtı güneşe verilir. Paket asfaltın üzerine koyulur. Işık nokta kadar olacak şekilde ayarlanır. 3 saniye sonra hafiften naylon erimeye başlar, eridikçe naylon kenara katlanır. Çocukluk işte ne yapacaksın.. Heyy gidi günler heyy. Keşke o eski günlere tekrar dönebilsem ama..

Written by

306   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir