Nostalji – Meybuz

Merhaba arkadaşlar sizlere bu nostalji yazımda meybuzdan bahsedeceğim. Tabii ki yeni nesil bilmez. Çok iyi hatırlıyorum yaz tatili ilk okulda falan 25 kuruştu meybuz çeşit çeşit olurdu.

Portakallı şeftalili kivili vişneli elmalı vb gider hep alırdık her gün ez az 3 tane. Ben hep portakallı ve şeftalili arada sırada da vişneli alırdım. Güzel günlerdi bee. Yala yala bitmezdi o plastik bardaklarda :). Sonra o buzu çıkartıp en alt tarafını suyunu iyice emerdik dilimizde tabii o meybuzun renginde olurdu.                                                                                                                                              Dün annem ayıptır söylemesi vişne kompostosu yapacaktı nereden aklıma geldiyse vallahi ondan da iyi meybuz olur ha dedim. Plastik bardak getir dedi hemen  2 tane aldım dolaptan koydum bardaklara iyice donmasınıı bekledim ve gece 1 tanesini çıkardım keyifle yedim. Neyse fazla uzatmadan burada bitireyim daha da canınız çekmesin.

Written by

305   Posts

Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi öğrencisi bir blog yazarı. Aynı zamanda da ETİGET - LGDestek - HuaweiAksesuar da E-Ticaret Mağaza Yöneticiliği yapmaktayım.
View All Posts

One thought on “Nostalji – Meybuz

  1. Hey gidi yıllar hey. Okul harçlığımı biriktirip haftasonu meybuz alır gizli gizli yerdim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir