Windows 8.1 Wi-Fi Kesilme Sorun Çözümü

Yaklaşık iki haftadır bilgisayarım da wi-fi kesintisi yaşıyorum. Bu yüzden bir çok işim aksadı, indirdiğim dosyalar yarım kaldı. Modem den kaynaklı olduğunu düşünüp modemi değiştirdim fakat kesilme halen devam etti. Bir kaç kişiye sorarak bu kesilme sorununu kolayca halledebileceğimi öğrendim.

Bilgisayarınız da KMSPİCO varsa bunu program kaldır dan kaldırın ve aygıt yöneticisinden wi-fi tıklayarak sürümü güncelleştirip bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ayrıca İNTEL PROSET varsa onu da kaldırıp tekrardan yükleyin.

Eğer bu dediklerim yoksa son yöntem olarak sağ alttan pil güç seçeneklerine tıklayın. Sağ tarafta plan değiştir’e tıkladıktan sonra aşağıdan gelişmiş seçeneklerine tıklayın ve kablosuz bağdaştırıcı ayarlarını seçin pil ve priz de en yüksek performans yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yalçın Güler
Selam, ben Yalçın. Hayata 26 Şubat’da Hello World demiş, Bilgisayar Programcılığı mezunu bir blog yazarı. Aynı zamanda da LGDestek, Huawei Aksesuar ve Etiget.com da E-Ticaret Uzmanlığı yapmaktayım.
Yorum Yapmayı İhmal Etme